Człowiek też królik

                Zwierzęta. To słowo budzi wiele emocji. W większości ludzi budzi to emocje od tych drastycznych aż po współczucie. Ile razy widzisz zwierzaka zranionego na zdjęciu czy też pod blokiem? Zaopiekujesz się nim czy też będziesz tylko współczuć, „Jakie biedne zwierzątko, pewnie jego właściciel gdzieś tu jest”. Nie raz widzę ogłoszenia dotyczące zaginął kot/ pies, nie raz dokarmiam zwierzęta i nie raz przygarnęłam zwierzaka. Tak kocham zwierzaki. A ile w tobie emocji budzi testowanie? Nie nie chodzi o kosmetyki, które ty testujesz na sobie. Lecz o testy na zwierzętach. Pamiętaj, że nim kosmetyk lub dany lek zazwyczaj zostaje testowany na zwierzętach. Zażywając każdą kolejną tabletkę nawet i tą przeciwbólową. Przyczyniasz się do tego, iż firma x będzie dalej testować w imię nauki i w imię piękna.  I tak błędne koło się zamyka.


                Ciebie nic nie boli, twoje ciało jest piękne a zwierzęta cierpią? Niby cierpią. Ale czemu od razu stwierdza się fakt, że cierpią skoro nikt ich w życiu nie pogłaskał nie przytulił i nie nadał imienia? One są traktowane jak przedmioty. Tak już jest. Jest trochę firm, które unikają testów na zwierzętach, ale co z tego? Skoro my chcemy pięknie wyglądać dalej podążać za idealnym wyglądem by nasze ciało pięknie pachniało i zdrowo wyglądało.


                A czy czasem się zastanawiasz czy ludzie biorą udział w testach kosmetyków? Tak biorą i są nawet od tego firmy odpowiedzialne. Które poszukują ochotników i płacą im za to. Co prawda nędzne grosze, ale płacą. Ale, po co taka firma? By sprawdzić skuteczność i tolerancję danych produktów. Są to przeróżne produkty i różne kryteria. Ludzie też są królikami doświadczalnymi. I cała sytuacja nie dzieje się w Azji czy też w Chinach, lecz w Polsce! 


7 komentarzy:

 1. Nie kupuje kosmetyków testowanych na zwierzętach. Nie wyobrażam sobie aby zwierzątko cierpiało z tego powodu

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja też staram się zwracać na to uwagę, ostatnio czytałam artykuł o testach na zwierzętach, to bardzo smutne.

   Usuń
  2. Smutne ale prawdziwe

   Usuń
 2. Widziałam drastyczne zdjęcia z tych testów... kiedyś Cesar Millan był wezwany do psa uratowanego z takiego miejsca gdzie testowano na tym psie różne preparaty...
  O testch na ludziach wiem, prawda, że płacą grosze ale płacą, i dobrze bo ludzie mają wybór. A zwierzęta?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zwierzęta traktowane są jak przedmioty.

   Usuń
 3. Kocham zwierzęta i nie kupuję kosmetków testowanych na zwierzętach. Obserwujemy ?:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. I bardzo dobrze że nie kupujesz takich kosmetyków. Obserwacja za obserwację? Pytanie raczej nie na miejscu :3

   Usuń

Piszesz anonimowo? Podpisz się! Chcesz wkleić link? Znajdę Cie bez niego. Komentujesz? A dziękuję :)

Copyright © Sklerotyczka