Pięć najlepszych reklam wnoszących coś do życia
Ile razy widziałam coś durnego w telewizji. Nie raz słyszę telewizja ogłupia, ale jak to jest z reklamami? Oczywiście bywają te fajniejsze oraz totalnie kiepskie nietrzymające się swojej tematyki. A przesłanie reklam? Hm kup to! No, ale jak mamy to kupić skoro coś jest na samym starcie kiepsko pokazane i aż oglądać się tego nie chce. Telewizji nie oglądam telewizor wyrzuciłam na śmietnik i dobrze się z tym czuję. Obejrzeć film? Od czego jest internet wystarczy wpisać daną frazę i zaraz wyskakuje coś, co uparcie szukane jest. A reklamy? Od czasu do czasu oglądam chcę czy nie chcę muszę, bo jak zobaczyć teledysk bez obejrzenia reklamy? Nie da się youtube skonstruowany został w taki specyficzny sposób. Postanowiłam wybrać pięć najciekawszych reklam z ostatniego pół roku kolejność przypadkowa.
1.


Fioletowa krowa znak rozpoznawczy marki Mondelez. Krowa, która pomaga innym spełniając życzenia oczywiście w okresie świątecznym. A reklama ma na celu zachęcenie ludzi w udziale kampanii „Szlachetna Paczka”. Znacznie lepsza taka reklama niż sucha reklama w postaci banera, która wyświetla się nie raz na stronach społecznosciowych.


2.


Jeżeli Ci życie miłe nie wsiadaj po pijaku za kierownicę.  Tak to idealnie oddaje klimat filmiku, na którym widać grupkę ludzi wsiadających do samochodu popijających piwo i grających ruletkę. Lepiej ukazane, co może się stać prowadząc po % a przecież po alkoholu wiele osób jest aż tak odważnych i wsiądzie. Może po obejrzeniu tego trochę da im to do myślenia i ostudzi ich zapał.

3.


Gdy pierwszy raz słyszałam ją słuchałam z zaciekawieniem, o co chodzi. Przyciąga uwagę i jeszcze ta muzyka idealne dopełnienie do całości. Mieli pomysł i nigdy nic nie wiadomo, co się w Polsce wydarzy. Taka „zwykła” reklama portalu.
 4.


Ile razy ktoś Cię zaszufladkował i decydował za Ciebie? Pewnie nie raz słyszysz jakieś dziwne opinie na swój temat. Grunt to nie dać się omamić, co ludzie myślą o tobie rób swoje bądź szczęśliwym człowiekiem. Tyle generalnie z reklamy można wyciągnąć wsłuchując się w nią. A motywem przewodnim są kobiety uprawiające aktywny tryb życia a co za tym idzie nogi. Bo to przecież reklama maszynek.
5.

I mój totalny ulubieniec. Nie raz widziałam jak dziewczyny wrzucają na Facebooku dziwnym szyfrem pisane wiadomości dotyczące by badać swoje piersi i co z tego wynikało? Oczywiście nic. Bo kto by chciał ruszyć tyłek i odczytać ten szyfr albo iść zaraz natychmiast do lekarza i się badać. Statystycznie może z 3% osób dostające tą wiadomość. Po obejrzeniu tej reklamy? Trochę więcej ukazuje piersi z perspektywy ukrytej kamery i to jak inni je widzą. Pomysł genialny wykonanie również!
Pewnie i przegapiłam którąś z ciekawych reklam, ale te są najlepsze z danego pół roku. A Wasza ulubiona to, która?


***

I wyniki konkursu z fanpage dwie książki lecą do Agnieszki Kusiak! Gratuluję i czekam na wiadomość od Ciebie z danymi do wysyłki! :)
9 komentarzy:

 1. Ta piosenka świetna! :) moze obs/obs?
  http://kreatywne24.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. reklamy to czasem małe arcydzieła sztuki :) użytkowej :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Otóż to! Ale nie wszystkie do tej kategorii można zaliczyć :P

   Usuń
 3. Podpisuję się pod Michałem - to małe arcydzieła :)

  OdpowiedzUsuń
 4. niestety rzadko sie trafiają fajne reklamy niestety...

  OdpowiedzUsuń
 5. Faktycznie świetne reklamy! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Reklamy Milki zawsze przyprowadzają ze sobą szeroki uśmiech. Co do ostatniej reklamy.. świetna. Na mojej uczelni założyliśmy Studencką Telewizję. Ostatnio zostaliśmy poproszeni przez stowarzyszenie 'Amazonki', by przeprowadzić w naszym mieście ankietę odnośnie badania profilaktycznego u kobiet... Wyniki? Wiele kobiet nie wiedziało jak uchronić się przed rakiem piersi a zdarzały się osoby, które nawet nie wiedziały co zrobiła Angelina. Mamy nadzieję, że dzięki naszej ankiecie władze miasta dadzą wreszcie stowarzyszeniu odpowiednie fundusze na nagłośnienie akcji badania kobiet po 25 roku życia :)

  OdpowiedzUsuń

Piszesz anonimowo? Podpisz się! Chcesz wkleić link? Znajdę Cie bez niego. Komentujesz? A dziękuję :)

Copyright © Sklerotyczka