"Fragmenty"

Urodzona 1926 roku w dzień dziecka zodiakalny bliźniak. Ale bliźniaka nie posiadała, lecz całkiem inne oblicze. Inne niż wykreowały media i ludzie postrzegali ją, jako nierozgarniętą i roztrzepaną blondynkę. Mężczyźni zaś widzieli w niej symbol seksu zabawną blondynkę oraz kobietę dobrą na raz. Naprawdę nazywała się Norma Jeane Martenson znana wszystkim pod pseudonimem artystycznym Marilyn Monroe.
Była setki tysięcy razy fotografowana, jako tryskająca szczęściem energią seksapilem pin-up girl, lecz jaka była naprawdę?
Prawda o Marilyn wyszła na jaw wraz z książką fragmenty, w której zawarte są jej intymne zapiski, listy sekretne, przemyślenia na różne tematy oraz wiersze. Pojawia się nowy obraz kobiety pewnej siebie i cały czas zabawnej. Jaka była? Pewne jest jedno twarda psychicznie nie załamała się, gdy matka oddała ją do sierocińca. W wieku 16 lat brała pierwszy ślub. Pomimo wczesnego wieku jest dość dojrzała i wie, czego chce. W późniejszym czasie wyjdzie za mąż jeszcze dwukrotnie.
Spełniła się zawodowo, jako modelka i aktorka. Sławę zdobyła dzięki takim filmom „Słomiany wdowiec”, „Pół żartem, pół serio” oraz „Mężczyźni wolą blondynki”.

Cała książka ułożona jest chronologicznie. Przy każdym liście lub wierszu znajduje się tłumaczenie. Wiele fotografii i w tym jej ulubiona z goździkami.  

Nie bez powodu piszę o tej książce gdyż 5 sierpnia była 53 rocznica śmierci. Uważana za samobójstwo, lecz dlaczego jej menager zwlekał z powiadomieniem pogotowia dwie godziny?Na te pytanie odpowiedzi nikt nie zna pozostały już tylko domysły…8 komentarzy:

 1. Az muszę se w końcu przeczytać książkę o niej :)

  OdpowiedzUsuń
 2. No tak... gdyby była taka silna psychicznie to nie miałaby takich problemów ze sobą.... nawet kamień ma swoja wytrzymałość... Schyłek życia tej legendy owiany jest mroczną tajemnicą... szkoda że do jej ujawnienia zostało jeszcze tyle czasu...
  Ale czy poznamy całą prawdę?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda. Ale czy ta prawda kiedykolwiek wyjdzie na jaw? Szczerze wątpię.

   Usuń
 3. mam ochotę przeczytać

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mogę Ci nawet pożyczyć jak chcesz :P

   Usuń

Piszesz anonimowo? Podpisz się! Chcesz wkleić link? Znajdę Cie bez niego. Komentujesz? A dziękuję :)

Copyright © Sklerotyczka