"Anonimowa" Mikołajka!

   Wyłania się z mroku i gnie do Ciebie, gdy śnieżek delikatnie przyprószy, delikatnie buzię jego umaluje w rumieńce i pomimo tego on pamięta o tobie. Nie ważne czy jest wczesny wieczór, czy długa nos tego dnia wyczekuje każdy i bez różnicy, czy starsze, czy młodsze dziecko. Ono czeka, wieczorem przygotuje dla niego ciasteczka z mlekiem i pójdzie spać jak aniołek. Chcesz dłużej pospać? Zapomnij o tym, tego dnia obudzi się o piątej rano i będzie cieszyć się z czekolady znalezionej w butach, zazwyczaj znajdują małe zabawki, ale najczęściej są to słodycze. Święto jest obchodzone w katolicyzmie oraz prawosławiu, a wszystko ku czci Mikołaja biskupa Miry, aktualnie zrobiono z niego postać baśniową, która rodzaje prezenty. Czy starsze dzieci obchodzą to święto? Śmiem stwierdzić, że tak i taka tajemnicza paczka zawitała do mnie. Gdy ją ujrzałam wiedziałam, że to ona, zapakowana w biały papier po otwarciu jego wyłaniał się tajemniczy zapach, który uwodził za nos i stanowił zagadkę. Co w niej było? Trochę słodyczy, ale te się ulotniły i...


   Nie wiem, czy moja tajemnicza Mikołajka tak mnie zna, czy ma taki gust co ja, ale trafiła idealnie jak to? Bo uważam, że diabeł tkwi w szczegółach i nawet gdybym dostała tylko gwiazdkę zrobioną z papieru cieszyłaby mnie ogromnie. Małą gwiazdkę z nieba mi ściągnęła Justyna, w świątecznej torebce przykryte jakby pod pierzynką skryte było piękno. 

    Piękny kubek, który codziennie umila mi poranki, kusząc aromatem kawy. Świeca o przedziwnym zapachu, która aktualnie cieszy oko, ale kto wie może i ona zapłonie, jak ma miłość do świeczek niekończąca się nigdy... Jestem pieprzonym wzrokowcem i dla mnie marka się nie liczy i tutaj było bingo, opakowanie przypominające ananasa czyż to nie jest cudne? Wisienką na torcie okazała się zawartość skryta w pudełeczku, po otwarciu zaniemówiłam i zaraz delikatne ciarki przebiegły mi po plecach. Bransoletka ze srebra sama w sobie piękna i niezbyt wymyślna. Uwielbiam takie rzeczy! Bo z małych rzeczy się należy cieszyć.20 komentarzy:

 1. Piękne prezenty🎁 zgodzę się z Tobą ze małe jest piękne i diabeł tkwi w szczegółach ❤ gratuluję pięknego Mikołajkowego prezentu 😊

  OdpowiedzUsuń
 2. Super, że z paczuszki jesteś zadowolona :D

  OdpowiedzUsuń
 3. Odpowiedzi
  1. Miłe bo niespodziewane co będzie w środku :)

   Usuń
 4. Świetnie, że jesteś zadowolona z prezentu - to chyba sprawia największą radość osobie obdarowującej :D.
  Jeśli mogę coś zasugerować, to masz troszkę prześwietlone zdjęcia i biel "bije po oczach", ale to oczywiście taka moja osobista malutka uwaga tylko :).
  Buziaki!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dzięki za twoją "dobrą" radę ale akurat tutaj efekt taki jest specjalny :)

   Usuń
 5. Małe jest piękne i ponadczasowe :)

  OdpowiedzUsuń
 6. dobry mikołaj zawsze trafia w gust :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Takie drobiazgi dopasowane do nas sprawiają, że robi się cieplej na serduchu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda ale osoby które mnie nie znają, robią niespodzianki które trafiają idealnie w punkt. Gorzej z rodziną...

   Usuń
 8. Cieszę się,że UPOMINEK spotkał się z Twoim zainteresowaniem :)
  Niech wszystko służy Ci jak najlepiej :*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nawet nie wiesz jak mnie ucieszyła zawartość :) Dziękuję Ci! :*

   Usuń
 9. Trafione prezenty to doskonałe prezenty

  OdpowiedzUsuń

Piszesz anonimowo? Podpisz się! Chcesz wkleić link? Znajdę Cie bez niego. Komentujesz? A dziękuję :)

Copyright © Sklerotyczka