Test ciążowy - Jak ich używać?

   Testy ciążowe są niedrogie, można zakupić je w prawie każdym sklepie oraz drogerii, są bardzo łatwe w użyciu. Mogą potwierdzić ciążę już w dniu, kiedy spodziewamy się miesiączki, Test ciążowy działa bardzo łatwo, ma za zadanie wykryć w moczu obecność HCG, czyli ganadropinę kosmówkową. Hormon HCG jest produkowany przez zarodek, można go wykryć w moczu u kobiety ciężarnej już około 10 dni od zapłodnienia. 
  Testy ciążowe należą do produktów bardzo czułym dlatego warto zapoznać się instrukcją obsługi, nim przystąpimy do jego wykonania. Podobno test można wykonać o każdej porze dni oraz nocy, lecz lepiej będzie, gdy wykonamy z samego rana, ale nie oszukujmy się nie zawsze jest to możliwe. Dlaczego zalecane jest, by zawsze z rana wykonywać test? Bo właśnie wtedy poziom HCG jest najwyższy.
  Jak już wspomniałam test jest bardzo prosty w obsłudze wystarczy zwilżyć moczem papierek albo płytkę testową. Prócz zawartości na teście płytki testowej lub papierka, zawiera on pasek kontrolny (pokazuje czy test został prawidłowo wykonany) oraz pola wynikowego. Zwykle dwie kreski oznaczają ciążę, a jedna jej brak, ale co ważne, nawet gdy druga kreska będzie lekko blada wynik testu oznacza tylko jedno ciążę.  Na naszym rynku wyróżniamy trzy typy testów ciążowych takich jak płytkowy, w którym umieszcza się parę kropel moczu z pipety w odpowiednim polu na teście. Strumieniowy, czyli końcówkę testera należy przytrzymać w strumieniu oddawanego moczu przez parę sekund. Testy paskowe, czyli mocz zbieramy do czystego suchego pojemniczka, należy w nim zanurzyć końcówkę testu. 
  Wiarygodność testu ciążowego to tylko albo aż 95%, więc jeżeli wynik testu wyszedł dodatni najlepiej udaj się do ginekologa, który może potwierdzić twój stan. Testów ciążowych nie należy używać, gdy są po terminie, są one jednorazowe i wyniku nie należy odczytywać po pięciu minutach, gdyż po tym czasie zachodzą reakcje chemiczne i wyniki może wyjść zakłamany.

Copyright © Sklerotyczka