Kraj Nordycki i pewna malina ...


(Foto:Aleksander Domański)Skandynawię mam na wyciągnięcie ręki dzieli mnie od niej Bałtyk. Ale jakie kraje zaliczamy do eli mnie od niej Bałtyk. Skandynawii?  Znasz odpowiedź na te pytanie bez zaglądania w wujka gogle? Założę się, że nie znasz prawidłowej odpowiedzi. W skład Skandynawii zalicza się trzy kraje takie jak Norwegia Szwecja oraz Dania. Dość często do tej trójcy ludzie mylą się i zaliczają Finlandię a jest ona krajem Nordyckim. Więc jakie kraje wchodzą w skład krajów północy?  Cała Skandynawia oraz Islandia i Finlandia. W skład tej Rady zalicza się również Wyspy Owcze, Grenlandia i Wyspy Alandzkie.Mało skomplikowane, ale ważne sama zresztą myślałam, że to Skandynawia, ale coś mi nie pasowało, więc trzeba było pogrzebać w Google i odpowiedzi same się wypluwały. Uczepiłam się Finlandii i nie bez powodu. Jest podobnej wielkości, co Polska, ale bardziej rozwinięty… Pochodzi z niej pewna marka kosmetyczna, która upodobała sobie roślinność typową dla tego regionu. I w ich kosmetykach znajdziemy tylko wybrane roślinny mowa o Lumene.Wiele informacji w internecie o samej marce nie można znaleźć, ale…


„Lumene powstała w 1970 roku w Finlandii. Inspiracją dla powstania marki było krystalicznie czyste Jezioro Lumene, znajdujące się w centrum pojezierza fińskiego. Firma poza tym, iż tworzy produkty najwyższej, jakości pochodzenia naturalnego, słynie również ze swojej niebywałej troski o ochronę środowiska naturalnego. Działa w ścisłej współpracy z fińską Federacją Alergii i Astmy oraz z i fińskim Stowarzyszeniem na rzecz Ochrony Przyrody. Produkty tworzone są z “dzikich”, nieskażonych składników, zbieranych ręcznie takich jak: arktyczna róża, czarna porzeczka, żurawina, borówki, torf, biały torf, wrzos, siemię lniane i wiele innych. W skład oferty wchodzą zarówno kosmetyki kolorowe, w tym dwie linie Lumene Clasic i Lumene Natural Code oraz szeroka gama produktów do pielęgnacji twarzy i ciała.”
Ale…Takie informacje podstawowe można znaleźć na temat marki, co uważam, że są ostro okrojone. Więcej można znaleźć tfu usłyszeć na ich wykładach albo szukać i przeczesywać cały internet.

Wracając do samej marki Lumene. Nie jest to pierwsza lepsza przygoda z ich kosmetykami za każdym kolejnym razem, gdy sięgam po nie coraz bardziej zakochuję się w nich. Dlaczego? Dość często mam na rano do pracy śpię wtedy maksymalnie pięć godzin. O czwartej pobudka słońce wstaje chwilę później niż ja i wydaje się jednym ratunkiem mocna kawa. Jakie to złudne myślenie kawa pobudzi organizm do życia. Ale co ze zmęczeniem, które zazwyczaj objawia się w postaci cieni lub worków pod oczami? Teoretycznie można ogórka położyć i lekko podkładami itp. Zakamuflować i udawać, jakie cienie i tak dalej… Z pomocą przychodził jeden preparat fachowo serum pod oczy rozświetlające, które nie raz uratowało mi życie. Wybawiło z opresji a koleżanki z pracy pytały, „O której wstajesz, że tak dobrze wyglądasz?”
Aż czasem mam chęć powiedzieć chodzę z kroplówką stworzoną z kawy…, Ale ugryzłam się w język i śmiałam się z tego.
Male ugryzłam się w język i śmiałam się z tego. um pod oczy rozświetalające które nie raz uratowało mi życie. łe opakowanie o wielkiej sile pomimo tego, iż jest tylko go 10 ml jest mega wydajny, więc jego cena nie jest aż tak wygórowana. Cena wacha się między 70 a 80 zł. Chodź dla niektórych to i tak będzie bardzo dużo. Więc zadam jedno pytanie. Czy aktualny kosmetyk, który używasz pod oczy starczy Ci na dłużej niż 2 miesiące i pozostało go nadal pół opakowania?

Copyright © Sklerotyczka