Matki z piaskownicy

  Chcąc czy niechcąc i tak kiedyś się na nie natkniemy, są wszędzie w kolejce, w sklepie, ale najczęściej możemy spotkać je na placach zabaw. Tam dopiero panuje dziwny klimat, jedne siedzą nad dziećmi jak kat nad grzeszną duszą, inne zaś skupione na swoim telefonie zapomniały gdzie są i nawet szarpiące dziecko nie pomoże taką matkę ocknąć ze swojego dziwnego świata. Ale jedno jest pewne, jest ich parę typów najczęściej spotykane? O tym będzie za chwilę.Panna chusteczkowa

  Gdy zobaczy z odległości dwóch metrów, że dziecku coś pociekło z nosa to zaraz leci do niego pędem z chusteczką. Często ten bieg jest połączony z krzykiem „Jesteś chory!". Niby wydaje się to śmieszne, ale to jest straszne, zawsze w zapasie ma paręnaście paczek chusteczek i z nikim się nimi nie podzieli, bo to ona jest od wycierania nosa dzieciakom...

Mądralińska

  Typ ten ma zazwyczaj jedno dziecko, jej dziecko to jest ideał i wszystko umie, nie ważne, w jakim wieku jest ono wszystko umie dosłownie. A to pięknie tańczy, zna trzy języki oraz często w wieku dwóch lat samo się ubierało i śniadanie sobie robiło. Do tego dorzucić parę zajęć dodatkowych, dziecko geniusz! Ale tak naprawdę na dziecko przelewane są chore ambicje rodziców, które nieświadomie spełnia, typ ten charakteryzuje się krzykliwym głosem oraz licytowaniem się z innymi rodzicami.
Obserwator

  Siedzi, patrzy i wyciąga wnioski, a na końcu i tak ci dupę obrobi, bo ona widzi wszystko. Widzi, że twoje dziecko jest nieprawidłowo ubrane, co z tego, że jest piętnaście stopni na plusie obowiązkowo musi mieć zimową czapkę i rękawiczki. Charakteryzuje ją to, że siedzi jak mruk i do nikogo się nie odzywa...
Krzykacz

  Jeżeli plac zabaw jest wielki to i tak ona jest najgłośniejsza, drze japę jakby była otoczona tirami a dopiero za nimi stała jej kumpela. Zazwyczaj jest ona tak głośna, że masz jej chęć rzucić trzydniową skarpetkę by zasnęła na chwilę, ale nie martw się to nie pomoże nic. Chore gardło? Jest jej niestraszne i tak będzie drzeć tę japę, a gdy z rana otworzysz okno usłyszysz jej głos dobiegający z podwórka „Idziemmmyyyy poooo bułyyyy!". Charakteryzuje się tym, że jest bardzo głośna, głośniejsza niż głośnik na scenie muzycznej.
Plotkara

  Zna wszystkie najświeższe wiadomości, wie co w trawie leży, wie co na blogach parkingowych modne jest, wie co dla dzieci jest najlepsze i wie, że wczoraj twoje dziecko miało skarpetki fioletowe. A dziś o zgrozo ma te same skarpetki na sobie, jednym słowem plotkami to ona chleb sobie smaruje. Jest gorsza od trolli internetowych!
Panna Syberia

  Pomimo tego, że słońce pięknie świeci oraz że na dworze panuje temperatura wyższa niż standardowo, to ona i tak ubierze swe dziecko w kombinezon zimowy oraz w rękawiczki. Zapomniałabym dodać, że czapka zimowa musi być! Zresztą to jej znak charakterystyczny! I tak jakiegoś Gagarina spotkasz an tym palcu, na który się wybierasz.
Telefonistka

  Jej głos może być krzykliwy, ale gdy tylko zadzwoni telefon lekkie odchrząknięcie i popłynie głosik słodki. Uzależniona od telefonu, zachowuje się jakby jej telefon był przyklejony lepem do ręki i za żadne cudy świata nie mógł na chwilę powędrować do kieszeni i odpocząć od napastliwej właścicielki. Zazwyczaj, gdy taka matka siedzi na ławce, dziecko biega po całym placu zabaw, gdy się wywali nie podniesie wzroku, bo jest tak zahipnotyzowana. Główna cecha charakterystyczna jej to telefon w ręce przyklejony.

Druga młodość

  Ochoczo wędruje z dzieckiem do piaskownicy i jeszcze lepiej wychodzi jej lepienie babek z piasku, gdy dziecko straci zainteresowanie tymi babkami. Ona dalej będzie siedzieć w tym samym miejscu, koło niej będzie dół na dwa metry i dalej będzie z uśmiechem klepać te babki. Może zachowywać się jakby sama była małym dzieckiem, mówić piskliwym głosikiem albo uśmiechać sama się do siebie jak nawiedzona Wilma. Główna cecha charakterystyczna? Lepiej bawi się na placu od samego dziecka!  I to byłby koniec typów matek spotykanych na palcu zabaw, wpis nie powstałby kogoś urazić, ale wynika to z własnych obserwacji. A ty wiesz już którym typem ty jesteś? Albo którym typem jest twoja kumpela?Prześlij komentarz

1 Komentarze

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.