Dlaczego warto używać kwas hialuronowy?

    Wiele osób bardzo chętnie po niego sięga i zdobywa coraz większą popularność. Dlatego też postanowiłam napisać co nieco o tym kwasie, występuje w każdym żywym organizmie. U człowieka występuje w stawach, skórze oraz w oku. Możemy spotkać się z oznaczeniem jego jako HA, jest to mukopolisacharyd (wykazuje działanie nawilżające oraz zmniejsza możliwość podrażnień i uczuleń). Jeżeli miałabym napisać jego jedną najważniejszą cechę to jest to zdecydowanie to wiązanie wody w organizmie. Nie bez powodu kwas ten nazywa się eliksirem młodości, bo potrafi zachować w organizmie odpowiednie nawilżenie, zyskuje nie tylko nasz wygląd, ale również samopoczucie jest lepsze.

   Jeżeli już piszę o samopoczuciu to dodam tylko że pomaga przedłużyć wygląd idealny naszej skóry. Pomoże podczas gojenia się ran, delikatnie może zmniejszyć istniejące na naszym ciele blizny. Jest niezbędnym narzędziem do ukrycia wieku, wiele razy słyszę, że nic nie grozi kobiecie mającej 28 lat, bo przecież zmarszczki jej nie grożą, więc nie musi używać kremu czy tego kwasu. 
   Warto wspomóc cerę naszą oraz ciało i dać jej trochę pomocy naszej, jeżeli jakiś składnik danego kosmetyku nie będzie potrzebny jej to po prostu nie weźmie jego proste. Także, jeżeli masz 25 lat, to warto wspomóc cerę i zacząć stosować jego. Dzięki niemu zyskasz nie tylko gładką cerę, ale także jędrną oraz nawilżoną. Dlatego też od pewnego czasu krążę jak domokrążca po łazience i stosuję zastrzyk z kwasem hialuronowym. Czas ucieka a młodość nie wieczność... A jak ty wspomagasz swoją cerę?


Prześlij komentarz

0 Komentarze