Z modą tak jak z różańcem...

   Przyjęło się, że by modą zajmować się nie musisz umieć wiele, ale wyjątki zawsze się znajdą, co mnie bardzo cieszy! Z modą to jak z historią swoje koło kiedyś zamknie, ale ta akurat powtarza się co chwilę, ale nie tym razem o ubraniach a o pozach. Może być i o kamasturze, ale trochę jak w krzywym lustrze, bo przecież nim pokażesz jakieś ubranie musisz zrobić zdjęcie i tutaj zaczynają się schody. Jakie? A no ruchome i trochę kręte, zresztą czytajcie sami dalej.1. Bawiąca się włosami

  Pewnie nie raz na insta czy na fb natknęłaś się jak amatorka modelka pozuje w nowym wdzianku i pręży się. Ale towarzyszy temu jeden gest, bawi się włosami tak od niechcenia i znużenia. Bo trochę ją zdjęcia zaczęły nudzić, szpilki uciskać na stopę, ale trzeba je pokazać. No i te piknę mongolskie oczy, takie trochę jakby była po nocnej imprezie, ale jednak nie to ona ma dziś sesejczyn! Główna cecha charakterystyczna to zabawa włosami, nie wiem, czy tymi na nogach nie zaglądałam aż tak.
2. Obsrane buty

  Jej wzrok i jej twarz, jakby chciała być anonimowa, spogląda na swe buty, ale wzrok utkwił jej między piątą kostką a szesnastą chodnikową, cichaczem zerka na buty, by sprawdzić by w coś niewdepneła. Bo tam gdzieś leży pięć złotych albo niespodzianka inna na jej obuwiu, jej postura jest sztuczna i sztywna. Stoi jak za karę, bo zdjęcie musi być i takie bez polotu, brak finezji widać gołym okiem. Główna cecha charakterystyczna to wzrok wlepiony w chodnik/ trawę albo w inne podłoże. 
3. Na księżniczkę

   Wyprostowane plecy, wzrok opuszczony o 90 stopni i ta dłoń lekko uniesiona na wysokości biodra. To tak jakby miks kopciuszka ze śpiącą królewną, nie wiadomo czy zabrać się za mopa, czy iść spać z dzikiej rozpaczy. Ale ubranie na niej prezentuje się idealnie. Główna cecha charakterystyczna to chodzi po mieście i ćwiczy dłoń. 
4. Szafa leci

Najbardziej popularne jest zdjęcie na tle ściany wymalowanej i meblościanki, może to być poza, że jest lekko dotykana czy też opierająca się dama o nią. Tak jakby ona i ona leciały na ciebie, opierały siebie i wzajemnie wspierały siebie. Niewygląda to zbyt pięknie, trochę jak za czasów komuny stare focie, ale nie sorry meble się zmieniły, są bardziej nowoczesne! Główna cecha charakterystyczną to meblościanka w tle! No a jak inaczej mogło być w tym wypadku!
5. Lustereczko...

  Najbardziej drażniące jest zdecydowanie zdjęcie "stylizacji" w lustrze, gdzie widać cały "porządek" ma zdjęciu, jak i całą amatorkę. Można by inaczej pokazać to ubranie, ale nie grunt, że lustro jest, gorzej, gdy jest oni brudne i no zresztą wiecie, o czym piszę. Główna cecha to krzywe zwierciadło!
6. Piętnaście stopni 

   Zdjęcie zrobione dwa centymetry w przód, a następne w tył byle tylko coś innego było widać. Zazwyczaj na nim zawarta jest mina niezbyt pożądana, każdy defekt ciała, byle co ale żeby było. Zrobione od dołu, bo to podobno wysmukla, a to guzik prawda, z kartofla nie zrobisz księżniczki i niektórzy powinni pogodzić się, z tym że nie należą do pięknych istot. Główna cecha to monotonia polewana raz flaczkami, a raz barszczykiem klaskanym. 

   Te sześć zdjęć najbardziej charakterystyczne jest i to właśnie one królują, draźni, ale... Czasem zastanawiam się co musi czuć ta modelka, czy jej fotograf jest aż tak kiepski, czy po prostu ona nie ma pomysłu jak pokazać daną kreację. 

   Znam parę modelek modowych, ale jedno jest pewne, stawiają na jakość! Mają swój styl, ale jedną z nich uwielbiam, trzeba jej przyznać ma taką klasę, że ohohoho ale to cała Alina. Zresztą pożyczyłam od niej parę zdjęć i w międzyczasie zajrzyjcie na jej bloga. A co was irytuje w modowych wpisach? 


Copyright © Sklerotyczka