#74 Wystarcza jedna sekunda, ale czy mi wybaczysz?


wybacz mi gabriela gargaś


    To że słowa tną bardziej niż brzytwa, nie raz mogliśmy sami się przekonać. Ale czy skrucha, połączona ze słowami wybacz mi, podziała? Kolejne spotkanie z twórczością Gargaś, za każdym razem mam ochotę na więcej. Dlaczego? O tym wszystkim opowiem po kolei. 


wybacz mi gabriela gargaś

wybacz mi gabriela gargaś


     Poznajemy Klaudię i Piotra, małżeństwo idealne. Pieniędzy im nie brakuje, dzieci powoli wyfruwają z domu. On pracuje, wysoko postawioną pozycję zajmuje w banku. Ona zaś zajmuje się domem, ma własną firmę sprzątająca. Dzieci, poukładane. Kasia mieszka z rodzicami, czasem zadziera nosa. Mateusz z kolei, pokazuje jaki to jest, prowadzi typowe życie studenckie. Panienki, alkohol, dragi i tak w kółko. Dzwoniąc z przerwami do rodziców, by dali mu pieniądze bo on przecież się uczy. Klaudia wypruwa sobie żyły, zajmując się wszystkim, spełniając każdą zachciankę dzieci i męża. Stara się ich wyręczać, robić wszystko na zaś. Ale w tym wszystkim czuje się samotna, ma znajomych w tej całej Anglii ale jest sama. 

Kobiety są różnych wielkości, kolorów i kształtów. Prowadzą, latają, chodzą lub wysyłają ci e-maile, żeby powiedzieć ci, że cię kochają. Nawet, gdy są daleko możesz poczuć ich miłość. Serce kobiety jest tym, co powoduje, że świat się kręci. Przynoszą radości i nadzieję, współczucie i ideały. Kobiety mają wiele do powiedzenia i do dania. To dzięki ich wsparciu, miłości i poświęceniu mężczyzna jest człowiekiem. Miłość kobiety jest potężna i niekontrolowana. Jedyna niesłuszna rzecz w kobiecie to ta, że często zapomina, ile jest warta... Powiedz to kobietom, które znasz, aby wiedziały, jak wiele są warte.Czuje że jej życie, stoi w miejscu... Gdy stara porozmawiać się na ten temat z mężem, ten robi jej wyrzuty i idzie spać. Dzieci? Ale to właśnie tu dorastały. Bankiet? Jej mąż bryluje, ona jest poniżana na oczach wszystkich bo tak będzie zabawniej. Bo to sprzątaczka, takie to zabawne że... Kobieta zbiera się w sobie, by zostawić to wszystko, zostawić męża z jego kochankami i zaprzestać mu wybaczać. Zostawić dzieci, które same niewiedzą co chcą. Odzywają się konkretnie gdy chcą pieniędzy... Aż pewnego dnia dzwoni do Klaudii, telefon że jej mama Ludwika złamała nogę i będzie mieć długie leczenie. Bez namysłu pakuje walizkę, kupuje w pośpiechu bilet i jedzie. Jedzie do swojego rodzimego kraju. Ale jak jej losy się potoczą? 

wybacz mi gabriela gargaś

wybacz mi gabriela gargaś


    Nie napiszę tego, a nie powiem kusi. Dlaczego to robię? Po co dawać zakończenie książki, przecież to zabiera radość z tego czytania. Kupiłam ją w Biedronce, pomiędzy warzywami a artykułami spożywczymi suchymi. Kolejny raz kupiłam, wydanie kieszonkowe książki. A mało kiedy mi się to zdarza, ale wypadku Gargaś to jest trafione. Bo gdy chcę kupić normalne wydanie książki, nigdy dostać go nie mogę. Więc biorę to co jest. Ale wracając do samej książki, nakreśliłam lekki szkic książki ale to nie jest wszystko. Sama przyznaję się, skupiłam się zbyt na małżeństwie Klaudii ale to był błąd. Bo te małżeństwo to pestka, przy tym co tam się wydarzy. Całość jest napisana tak, że czyta się ją jednym tchem. Warsztat literacki przepiękny, słowa takie że one płyną same i zostają w głowie. Są także moment, gdy zastanawiasz się czy znam ten koniec. Nie znasz, dopiero gdy przeczytasz ostatnią stronę będziesz wiedzieć wszystko. Ale nie bez powodu ten tytuł "Wybacz mi". Bo Klaudia stanie przed ciężkimi decyzjami, jeszcze cięższymi sytuacjami i jedna jej decyzja będzie mogła zmienić wszystko. Ale jak postąpi? O tym dowiesz się z tej książki. Polecam! 

wybacz mi gabriela gargaś

wybacz mi gabriela gargaśPrześlij komentarz

9 Komentarze

 1. Fajnie siwe zapowiada, chyba kupię mamie

  OdpowiedzUsuń
 2. Recenzja zachęca do przeczytania, chociaz ja pewnie nie sięgnę. Czytam dośc sporo, jednak chyba gustuję w innej literaturze.

  OdpowiedzUsuń
 3. Nie czytałam tego tytułu. Dostałam w prezencie książkę Gargaś pt. "Tylko ty", ale wciąż nie mogę się za nią zabrać. Twój tytuł zapisuję, bo fabuła interesująca. Ps. Dlaczego zagiełaś róg w książce? Dla mnie to wręcz zbrodnia! :-D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo tak zaznaczam fragment, który mnie interesuje:) Dla mnie to nie zbrodnia ;)

   Usuń
 4. Wydaje mi się, że to książka dla tych co lubią historie obyczajowe. Podrzucę mamie pomysł, bo ona interesuje się takimi pozycjami :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Znam książki tej autorki, ale tej jeszcze nie miałam okazji przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 6. Idealna książka na leniwe wieczory z kubkiem parującego kakao.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.