#114 POKÓJ Z WIDOKIEM lato 1939


       Czym dalej, zagłębiam się w tematykę wojenną. Ciągnie mnie do niej coraz bardziej, i bardziej. A miało to być tylko na chwilę, ale czy tak się da? Nie da się. Ta tematyka wciąga, ale czy kiedyś zastanawialiście się, jak wyglądało życie ludzi przed wojną. Albo o zgrozo, jak wyglądało ostatnie przedwojenne lato. Jak czuli się ludzie. Jak wyglądały dane miasta. Jak dzieciaki się zachowywały...  Wiele pytań, a jeszcze mniej można było uzyskać odpowiedzi. Celowo tutaj piszę, w czasie przeszłym. Bo odpowiedzi an te pytania można już znaleźć, a mianowicie w książce "Pokój z widokiem" Marcina Wilka. 

      Literaturę faktu trzeba lubić, bo czyta ją się specyficznie. Tego nie da się ukryć, ale w tej książce znajdziemy wiele smaczków, bo czy kogoś nie zdziwi przegląd popularnych miast i ich wygląd. Uwierz mi, zdziwi cię totalnie. Jak wyglądało dane miasto, Gdynia, Warszawa i Zakopane. Taki przekrój przez całą Polskę, każde miejsce inne. Ale i widok każdego miejsca, zdziwi nie jedną osobę. Każdy z mieszkańców tych miast, zadawał sobie pytanie "Czy wojna nas ominie?" Te pytanie padało nie raz, a padnie jeszcze o wiele więcej razy. Dodatkowo, poczujesz się jak w innej krainie bo noclegi w innych cenach, ceny żywności także inne. Po tej lekturze nic nie będzie takie samo, na wszystko spojrzysz innym okiem. A także odwiedzając miasta z tej książki, będziesz patrzeć na nie inaczej. Bo będziesz chcieć, spojrzeć na ten plan. A zresztą, taka wycieczka wg książek jest mega ciekawa! Sama mam takie trzy wycieczki za sobą i polecam! Dlaczego ta książka? Bo da ci światło inne. Na wszystko! Ale jeżeli interesujesz się tematyką wojenną, jest to obowiązkowa lektura dla Ciebie. 


Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Taka historia i fakty nie ciekawią mnie, mam uraz do takich książek ze szkoły

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Nic nic nie poradzę, w szkołach skutecznie zniechęcali.

   Usuń
 2. Brzmi bardzo interesująco, szkoda że nie pokazałaś więcej jak wygląda w środku i nie opisałaś swoich wrażeń

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Szkoda że nie czytasz uważnie, poematy czy inne eseje nie u mnie. Środek książki? Może odrazu 200 stron w pedefie?

   Usuń
 3. Czytałam już recenzję też książki, zamieszczoną gdzieś w blogosferze, i tytuł wciągnęłam na listę czytelniczą, może nie priorytetowo, ale z pewnością z zainteresowaniem do niego podejdę. :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Tematyka wojenna zbyt ciężka jak dla mnie, przygnębia mnie taka tematyka.....

  OdpowiedzUsuń
 5. Przymierzam się do tej przygody czytelniczej. :)

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.