#124 Lepsza niż ja


     "Lepsza niż ja" od samego początku mnie kupiła. Dlaczego? Intrygowało mnie połączenie, podobno jest to miks Wrednych dziewczyn i Opowieści podręcznej. Wredne dziewczyny oglądałam, było mega przyjemnie, intrygowało ale klimat szkolny. Zaś Opowieści podręcznej nadal przede mną, ciągle mi na nią czasu brak. Okładka sama także intryguje, pokazuje nam coś wymuskanego, pięknego i zarazem fascynującego. Ale jaka jest?  Nie będę ukrywać, jest mega mega mega dziwna. Ale mocno wciągająca, sama książka zabiera nas w specyficzny świat. 

       Zaczyna się mega mega dziwnie, pisana jest w pierwszej osobie. Pisana jest z perspektywy dziewczyny o imieniu freida, nie nie jest to błąd w całej książce imiona dziewczyn pisane są z małych liter. Dodatkowo, lądujemy w świecie gdzie wszystko jest idealne, one same muszą być piękne, ważyć idealnie, odżywiać się idealnie, mieć nieskazitelną cerę, a także muszą umieć wszystko. W codziennym ubieraniu pomaga im maszyna, mają nasz odpowiednich fejsa gdzie wymieniają się swoimi spostrzeżeniami. Cięgle ze sobą rywalizują w rankingach, która zyska największą popularność. Która będzie najlepiej wyglądać, a także która będzie naj naj. Ale tak naprawdę są to wredne suki, w niewinnym cele bo zrobią wszystko byle zabłysnąć na chwilę. Nazywa się je jałówkami, które przygotowują się do swej życiowej roli. Mają trzy, każda z nich będzie do innej kategorii należeć albo zostanie zoną znaczącego panicza. Albo zostanie panią do towarzystwa. Albo guwernantką, która będzie skazana pomagać takim jak one. Ale jak to wygląda? 


      Nie napiszę, ale jest to mega mega dziwny świat, który za każdym razem intrygował mnie. Wiele razy się zastanawiałam po co ja to czytam. Ale z drugiej strony jeszcze szybciej po tą książkę sięgałam, niż można przypuszczać. Czyta ją się bardzo lekko, a jeszcze bardziej wchłania nas do swego dziwnego świata. Dawno czegoś takiego nie czytałam! Mega dobra książka! I jeżeli chociaż w kawałku, wygląda tak świat z Opowieści podręcznej zaczynam ją oglądać w ten weekend. Jest to przerażająco mocna, a zarazem prawdziwa książka pokazująca do czego zdolne są kobiety. Nie oszukujmy się, wiele sytuacji z niej znajduje odzwierciedlenie w świecie rzeczywistym. Ocena 10/10. 


Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Jakoś mnie nie zainteresował ten dziwny świat w którym trzeba być idealnym. Jednak myślę, że kogoś na pewno ta ksiązka zainteresuje.

  OdpowiedzUsuń
 2. Maksymalna nota, zatem można powiedzieć, że książka jest arcydziełem, mnie jednak nie będzie z nią po drodze, ale cieszy, że trafiła na odpowiednią czytelniczkę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeżeli ta pozycja jest podobna do Opowieści Podręcznej to myślę, że jest w stanie mnie zaciekawić i chętnie ją zobaczę w swojej domowej biblioteczce.

  OdpowiedzUsuń
 4. Chyba odpuszczę sobie ten tytuł...

  OdpowiedzUsuń
 5. jestem bardzo ciekawa tego dziwnego świata stworzonego w książce.

  OdpowiedzUsuń
 6. To chyba nie do końca moja tematyka książek, ale wiem kogo może zainteresować :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ciekawy zabieg pisanie imion małymi literami. Idealny świat który nie może realnie być idealny...10/10 wysoka nota

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.