#126 Kubuś i Tygrys


     Kolejna kolekcja książek dla dzieci pojawiła się w kioskach, tym razem kolekcja Hachette. Co dwa tygodnie nowy numer książeczek w kioskach, ale pierwszy numer kosztuje niecałe dwa złote. Cena bardzo kusząca, a przy okazji dająca nam możliwość zobaczyć jak prezentuje się książeczka. Jak będzie zilustrowana, jaką czcionką tekst będzie tekst oraz jakiej jakości papier. Wiem! Dla wielu osób, są to nic nie znaczące rzeczy, ale przy książkach dla dzieci robią różnicę. Kubuś Puchatek i reszta jego przyjaciół, to książeczki które towarzyszom każdemu. Bo przecież ciężko jest, by ktoś nie znał Kubusia, Tygryska, Kłapouchego, Prosiaczka czy Zająca. 

    Pierwszy numer zatytułowany "Kubuś i Tygrys". Więc jak łatwo się domyśleć, będzie się kręcić wokół tych dwóch bohaterów, ale największy nacisk kładziony jest na Tygryska. Który uwielbia wesoło brykać po lesie i odwiedzać swych przyjaciół. Opisywane są sytuacje, jak Tygrysek każdego odwiedza i każdy z jego przyjaciół, inne emocje obrazuje i inaczej reaguje na jego wizytę. Najbardziej rozbrykany przyjaciel przeszkadza Zającowi, który ma pomysł by Tygryska zgubić w lesie bo bez niego będzie lepiej. Nie będę pisać jak to się kończy, ale nic dobrego z tego pomysłu nie wyniknie. W sumie jest opowiedzianych tam pięć historyjek, ale wszystkie w jednym tomie. Bez rozdziałów. 


   Cała książeczka jest przepięknie zilustrowana, zresztą charakterystyczne ilustracje ma. Barwne, cieszące oko i piękne. Czcionka sama zaś, idealna dla dorosłego by przeczytać dziecku książeczkę jako dobranockę. Ale dla starszych dzieci, które same próbują czytać będzie także idealna. Co do papieru, jest on nieco grubszy. Przepięknie wydana, co prawda jest to tylko dwadzieścia pięć stron opowiadania al warto ją zakupić. Bo prócz interesującej i zabawnej historii, otrzymujemy także gry i zabawy. Zostały one umieszczone na samym końcu książeczki. 
Prześlij komentarz

20 Komentarze

 1. Książki jak książki, ale rysunki w tych książeczka km są fantastyczne. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Rysunki są przepiękne! Pozdrawiam 😘😘😘

   Usuń
 2. Anonimowy07:42

  Fajne ale my już tyle mamy tych książek ze nie kupuje tych..

  OdpowiedzUsuń
 3. Za 2 złote to warto nabyć nawet nawet jak się nie ma małych dzieci. Książka rewelacyjnie wydana. Kubuś i Prosiaczek to klasyka.

  OdpowiedzUsuń
 4. Te gry i zabawy na końcu to fantastyczny pomysł. Uwielbiam Kubusia i jego przyjaciół!

  OdpowiedzUsuń
 5. Anonimowy09:52

  Wpis bardzo fajny, treściwy. Jednak rażące błędy w tekście, takie jak zaczynie zdania od 'Ale' , 'Który' ,brak interpunkcji, czy też wstawianie jej w nieodpowiednich miejscach, niestety, utrudnia czytanie. Niektóre zdania są źle złożone. Gdy zwrócisz na to większą uwagę, chętnie powrócę do czytania . (:

  Pozdrawiam i życzę miłego dnia (:

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bo każdy zaraz jest poliglotą 😁Pisze jak chce i jak mi się podoba. Nikt Ciebie nie zmusza do czytania. Z anonima każdy potrafi pisać 🙄 Mam nadzieję że twoje teksty są piękne i idealne. Chociaż szczerze w to wątpię 😏

   Usuń
  2. Anonimowy13:12

   Wygłosiłam tylko swoje zdanie, myślałam, że konstruktywna krytyka może pomóc w przyszłości w pisaniu lepszych tekstów. Nie ma w mojej wypowiedzi nic wulgarnego czy też oczerniającego. Jednak widzę, że przyjęcie krytyki - choć pisanej z dobrej woli, jest nie do przyjęcia stwierdzając po słowach wypowiedzianych w moją stronę.
   Bloga nie prowadzę, choć lubię je czytać, jednak po odpowiedzi na mój komentarz z przykrością muszę stwierdzić, że zraziłaś mnie do tego bloga. Skoro masz takie podejście do czytających mogę życzyć tylko sukcesów w dalszym prowadzeniu bloga , i więcej dystansu - na prawdę nie każdy próbuje szkodzić drugiej osobie.

   Usuń
  3. Pomiędzy krytyką, a wytykaniem błędów jest znacząca różnica. Dystansu? Polecam go tobie 😏 bo mi go akurat nie brak totalnie. Zraziłam? Och jak mi przykro 😱😱😱
   A pisze jaj mi się podoba. Jakbyś była na bieżąco, wiedziałabyś że takie komentarze mam głęboko... Pozdrawiam!

   Usuń
 6. Pamietam czasy jak sama oglądałam tę bajkę. Moje dzieci jeszcze jej dobrze nie znają

  OdpowiedzUsuń
 7. I jak tu nie kochać tych bohaterów, bawią już pokolenia. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł na książkowy prezent. :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Właśnie widziałam, że wyszła gigantyczna kolekcja. Całkiem fajna książeczka.

  OdpowiedzUsuń
 10. Moja bajka z dzieciństwa. Kocham Kubusia.

  OdpowiedzUsuń
 11. Mój synek nie przepada za Kubusiem,ale my też kolekcjonujemy książki tego wydawnictwa. Zbieramy Złotą Kolekcję Bajek Disneya

  OdpowiedzUsuń
 12. Kupiliśmy właśnie tą pierwszą książeczkę, bo jak ominąć taką okazję :D Nie wiem jak będzie z resztą kolekcji :D

  OdpowiedzUsuń
 13. Gdzieś mi mignęła, ale fana w domu nie ma, a dla siebie kupować jednak nie będę :P

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.