#134 Emilka i gwiazdka z nieba

    Najprostszą metodą nauki dla dzieci jest zabawa. I nie ważne czy jest to dwuletnie dziecko, czy znacznie starsze czy nastolatek.Chętniej uczą się poprzez zabawę, skojarzenia i gdy jest do tego dużo śmiechu. "Emilka i gwiazdka z nieba" to pozycja idealnie wpisująca się w te trzy cechy, książeczka przeznaczona dla dzieci od trzech do sześciu lat. Pochodzi ona z serii ZIARENKA PIASKU, która ma za zadanie bawić i edukować, takie dwa w jednym. Jedna książeczka, a w niej praca samodzielna dla dziecka, a także ta z rodzicem i aktywna. 

            Cała książeczka, skupia się na zagadnieniu jakim jest komos oraz gwiazdy. Krótka, pięknie zilustrowana historia pozwala poznać ten świat całkowicie. Dlaczego? Bo prócz typowego układu planet, który znajduje się na początku, poznamy każdą planetę i dodatkowo każda opisana jest w inny sposób, oraz przepięknie zilustrowana. Tak, że dziecku utkwi w pamięci na bardzo długo. No ale czy może istnieć wszechświat, bez ufoludków? Jest to raczej niemożliwe. Poznamy ich także tutaj, ale są charakterystycznie zielone i sympatyczne. 
    Na każdej stronie, mamy odniesienie do czytanki, oraz zadania. Jakie? Dość proste, gdzie dziecko może samo pokolorować czy coś połączyć itp. Proste czynności. Ale i tak największą gratką będzie, mapa gwiazd, gwiazdozbiorów oraz tych widocznych przez cały rok. Przepiękna książeczka, którą każde dziecko powinno mieć u siebie. Szczególnie jeżeli interesuje się kosmosem! Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Bardzo ciekawa książeczka, przyda się mojej wnusi :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Kolorowo i praktycznie. Swoją drogą bardzo lubię imię Emilia.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajna książeczka dla dzieci. Serdeczne pozdrowienia znad sztalug malarskich przesyła Krysia

  OdpowiedzUsuń
 4. Tym razem nie podpasowała mi grafika.

  OdpowiedzUsuń
 5. Juz dawno temu widziałam tę książkę na kilku blogach, strasznie mi się podoba. Muszę się w końcu w nią zaopatrzyć :-)

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.