#136 Co to są drobnoustroje?


     Co to są drobnoustroje? Taka niby zwyczajna książeczka, ale jaka zabawna! Jak to? Bo jeżeli jesteś rodzicem, wcześniej czy później padnie pytanie co to jest. A dlaczego, a po co i tak w nieskończoność... A dzieci, mają to do siebie że są ciekawskie, szczerze i zawsze oczekują odpowiedzi. I z odsieczą przychodzi książeczka "Co to są drobnoustroje?" a wpisuje się idealnie w klimat, bo zaczyna się sezon chorobowy. 
     W bardzo prosty i przystępny sposób, zostało wytłumaczone, co to są drobnoustroje. Jedna książeczka, a wywołuje pełno emocji od zaskoczenia aż po śmiech i ciekawość dziecka. Do tego idealnym uzupełnieniem są ilustracje, które przepięknie tłumaczą jak wyglądają bakterie, wirusy czy też gdzie się znajdują. Te ilustracje zdecydowanie zasługują na medal! Dodatkowo krótkie rymowanki, które malują uśmiech czytającego dorosłego coś cudownego. Taką książeczkę powinien mieć każdy maluch! Inaczej spojrzy na wszystko, szczególnie na higienę osobistą oraz jak postępować, w niektórych przypadkach. 

    Ta książeczka trafiła do mnie totalnym przypadkiem, odbierałam tylko zamówienie z księgarni. I jak to w swoim zwyczaju, standardowo przyglądam półkę obok. Zawsze znajdę coś dodatkowego! I to była miłość od pierwszego wejrzenia, jeszcze mnie pani kasjerka straszyła że może już mi jej nie sprzedać, bo mogą ją mieć wycofaną ze stanu. Jak to? No przecież ta książka jest cudowna! Przyznaję, najwięcej frajdy i zabawy sama miałam przy niej. Przy każdej ilustracji śmiałam się w głos, bo jak pokazać jak lekarstwa walczą z wirusami? Udało to się na medal! Cudowna książka, dla niezwykle ciekawskich dzieci i dla rodziców, pragnących dzieciom pokazać coś więcej. A wierzcie mi, przyda ona wam się nie raz. Pobudzi w dziecku kreatywność i zaspokoi rządzę wiedzy. 
Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Bardzo dobra książka. Każde dziecko powinno ją przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajna propozycja :) Mój synek też nie może pojąć, czym są drobnoustroje - i że w ogóle istnieją skoro nie widać ich gołym okiem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Fantastyczna i bardzo wartościowa pozycja dla maluchów. Ciężko dziecku wytłumaczyć, że jest coś, czego nie widać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajna książka. Ja w tym wieku to pewnie nawet takiego słowa nie słyszałam ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wspaniała ta książeczka. Bogata w ilustracje i wszystko prosto i ładnie tłumaczy.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.