Zacznij czytać dziecku...

źródło


     Od zawsze mnie zastanawiało, dlaczego niektórzy rodzice narzekają, gdy dziecko dostaje książkę w prezencie. Bo raz, że to dla nich zbędny prezent. A dwa nic nie wnoszący w życie. No dobrze, może dla osób pozbawionych totalnej wyobraźni, siedzących w nosie w telefonie jest to prezent zbędny. Dla dziecka, jest to dodatek pewien który nie dość że pięknie pobudza wyobraźnie to dodatkowo, gdy zaszczepimy w takim maluchu miłość do książek, mamy pewność że będzie czytał. 
Lecz nim zacznie czytać, warto by rodzic takiemu maluchowi czytał. Każdy proponuje dwadzieścia minut dziennie, wprowadzając różne tony czytania. Co jest fajnym rozwiązaniem, ale najlepiej sprawdzają się dobranocki co będą dziecku czytane, gdy położy się do łóżka. Raz że przyjemniej będzie się zasypiało, to pobudzimy wyobraźnię, a także sami będziemy coś innego czytać! Jeżeli chcesz czytać w dzień, rób to! A jeszcze lepiej pokazuj maluchowi co i jak czytasz, zainteresujesz dodatkowo i będzie to przyjemna zabawa! Co czytać? Może któraś z tych książek Ciebie zaciekawi Bajarka opowiadaDobranocki na pogodę i niepogodę oraz 365 bajek na dobranoc Pewnie sobie myślisz, takie przynudzanie bo przecież, dziecko się naczyta w życiu. Może i się naczyta, pewnie lektur szkolnych których nikt nie lubi. Są nudne i mało idące z duchem czasu. Albo może, wiadomości z jakiś portali czy serwisów wiadomościowych. Czytanie nie jest trudne, a taki maluch bierze przykład z rodzica więc warto dać dobry przykład. Bo na telefon, czy siedzenie w tablecie przyjdzie jeszcze czas...  
Zresztą książki to nie tylko wyobraźnia, ale także kształtują własne poczucie wartości u dziecka. A także, wspomnienia, sama osobiście do dziś pamiętam jak czytano mi książki, gdy byłam mała! To także rozwijanie umiejętności jezykowych, przydatne ogromnie! A także dziecko uczy się koncentracji oraz ćwiczy pamięć. Więc to same korzyści dla dziecka. Dlaczego ten wpis? A wiesz co jest obchodzone 29 września? Dzień Głośnego Czytania, który obchodzony jest od 2001 roku. 


Prześlij komentarz

2 Komentarze

  1. Ja zawsze czytałam książki, więc byłam zadowolona z takich prezentów.

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja kocham czytać książki i na pewno kiedyś będę czytać codziennie swojemu dziecku :)

    OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.