#168 "W zachwycie o odbycie"

      Książka medyczna? Humorystyczna? Płacz ze śmiechu? No nie oszukujmy się, mało kiedy zdarza się, by płakać ze śmiechu gdy czytasz o dupie. Tak! Książka "W zachwycie o odbycie" to książka medyczna, ale do domowego użytku, ale napisana przez lekarzy. Wierzcie mi, jeżeli bym spotkała takich lekarzy jak tych dwóch autorów, znacznie chętniej bym chodziła do lekarza. Napisana z takich humorem, że jedyne co mi się nasuwa na myśl to to że hemoroidy im klaszczą z zachwytu. Jest to książka o dupie i kupie, więc śmiało mogę napisać do dooopy z tą książką! A tak całkiem serio, chyba muszę zacząć czytać pewne instrukcje. Bo dzięki tej książce, zauważyłam że cały czas robiłam jedną rzecz do dupy. Oooo i znowu ta dupa. Tym razem będę wyjątkowo dużo, używać wyrażenia pupa i nie tylko... 
"W zachwycie o odbycie" to dowcipnie napisany poradnik, w którym dwaj norwescy lekarze – Kaveh Rashidi i Jonas Kinge Bergland – poruszają temat być może najważniejszej,

a z pewnością najbardziej tajemniczej części ludzkiego ciała. Biorą na warsztat nie tylko budowę odbytu czy historię jego powstania, lecz także kulturowe znaczenie „czarnej dziury”
i wiele innych zagadnień. W książce nie brak rzetelnej wiedzy medycznej oraz sporej dawki ciekawostek dotyczących m.in. właściwej higieny, profilaktyki czy coraz popularniejszych chorób odbytu, wykrywanych także u dzieci.
       Każdy z nas śmieszkuje ze swojego zadka, więc i autorzy tej książki, a raczej poradnika, takim samym tonem napisali tą pozycję. Jest zabawnie, śmiesznie i co najważniejsze rzeczowo. Bo żarty żartami, ale z dupą nie ma żartów. Dlaczego? Bo to szef wszystkiego, bo jeżeli zacznie nam coś dolegać z czterema literami, nie będzie nam do śmiechu. Możemy nabijać się z hemoroidów, albo innych schorzeń, ale zawsze jest jakaś granica. 99% ludzi ma problem z aplikacją czopków, dlaczego? Bo czy kiedykolwiek, czytaliście ich instrukcję? Ja nie, przyznaję się. Mój błąd, a także lekki szok bo cały czas to źle robiłam. Tak, ta książka mi to dopiero uświadomiła, że do dupy miałam czopki. Następna sprawa, autorzy w żartobliwy sposób, oprowadzą nas po wszelkich chorobach jakie mogą nam się przydarzyć, zaczynając od wspomnianych i osławionych hemoroidów aż po wypadanie odbytnicy i wiele innych rzecz. Oczywiście znajdziemy, tu także gratkę dla wielu osób, które będą czytać ten dział z wypiekami na twarzy, a także z zachwytem. Mowa o seksie analnym, ale nim przeczytasz ten dział, daj szansę początkowi książki. Jest szalenie ważny! No i najważniejsze, choroby weneryczne. Bo te czyhają na nas na każdym kroku, myślisz że przez dupę się nie zarazisz? Błąd. One są i nie jest powiedziane, jak wygląda osoba która jest zarażona i jest nosicielem danej choroby. Jest tyle namnożone mitów na ten temat, że to że rączki opadają to za mało! Od kiły aż po przed HIV i inne... I ostatni dział, który jest poświęcony dzieciom, bo dzieci także mają odbyty. Odkrywcze! Dowiesz się w tym dziale, na temat dziecięcych kup, swoją drogą jest to ukochany temat madków na placu zabaw. Wierzcie mi, to jest straszne! A jeszcze gorze gdy lata przeliczają w miesiącach... Wracając do książki, prócz wspomnianych mas kałowych, dowiesz się jak przeprowadzić test na temat owsików. Tak dzieci je miewają, a także parę innych, przydatnych matką rzeczy.      Jest to jedna z tych książek, poruszająca medyczne zagadnienia którą przeczytałam z przyjemnością. Już czytają, zapowiedź tej książki, wiedziałam że będę płakać ze śmiechu i dużo się nie pomyliłam. Autorzy zadbali, o to by dać nam wiedzę, w przystępny sposób. Żeby tak każda książka medyczna wyglądała, było by cudownie! Bo niektóre są tak napisane, jakby przejechać po twarzy papierem ściernym i piszczeć z zachwytu...  Mega lekka, dająca nam wszystko to czego nie znajdziemy w internecie. No wybaczcie, ale nie cierpię szukać jakiś informacji medycznych z internetu. A tym bardziej korzystać z Wikipedii, internet wygaśnie a książka pozostanie. Zasadnicza różnica. Ocena 10/ 10! Nie mogło być inaczej! 


Prześlij komentarz

8 Komentarze

 1. Nie brałam pod uwagę sięgnięcie po taką tematycznie książkę, ale tak ciekawie ją przedstawiono, że jest duża szansa iż zapoznam się z nią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z tego co piszesz to musi być naprawdę ciekawa książka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. lubię książki, które z humorem opowiadają o ważnych tematach, zawsze można się czegoś ciekawego dowiedzieć i to w zabawny sposób ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. To jest ta książka, którą każdy chciałby przeczytać, ale nie będzie jej eksponować na głównej półce w salonie obok klasyków literatury, tylko schowa głęboko w szufladzie :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Doskonale wiem, że z dupą nie ma żartów, a tu jednak... Chętnie sięgnę po tę pozycję :)

  OdpowiedzUsuń
 6. No proszę. Nie wiem, czy bez przeczytania Twojej recenzji sięgnęłabym po nią. Teraz nie może być inaczej. Moja ciekawość jest ogromna, więc trzeba ją zaspokoić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie słyszałam o niej szczerze mówiąc, ale zapowiada się całkiem ciekawa lektura.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajnie, że jest przystępnie napisana i z humorem, muszę po nią sięgnąć :)

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.