WIELKA KSIĘGA GIER W BAJKOWYM ŚWIECIE


     To jest właśnie ten moment, kiedy moje wewnętrzne małe dziecko. Drzemiące głęboko we mnie, odzywa się i krzyczy "DAJ MI TO!" "WIELKA KSIĘGA GIER W BAJKOWYM ŚWIECIE" to nic innego jak gry, zamknięte w książce. Jedna książka, a wystarczy tylko ona i nie potrzeba pionków, ani kostki do gry szukać. Dlaczego? Za chwilkę do tego dojdę. Nie będę ukrywać, ale jest sporych rozmiarów. Zostało w niej zamkniętych, aż osiem gier. Każda inna. Każda ma inne zasady. Każda jest, na inną liczbę uczestników. Gra dla dzieci? Także. Ale to jest idealne rozwiązanie dla dorosłych, by na chwilę oderwać się i dać się zapomnieć. 


Ta książka przenosi graczy w fantastyczny świat bajek, do krain zamieszkanych przez czarownice, dżinny, odważne dzieci i gadające zwierzęta. Wolisz wcielić się w nie czy grać przeciwko nim? Decyzja należy do ciebie? Cokolwiek postanowisz, czeka cię świetna zabawa dzięki ośmiu grom planszowym, które znajdziesz w tej książce ? najlepszym i najbardziej wciągającym ze wszystkich gier świata! Czy zanurzysz się w dżunglę Mowgliego, czy w cudowną krainę Alicji? A może postanowisz zagrać w kółko i krzyżyk z Jasiem i Małgosią lub w chińczyka z Piotrusiem Panem?
      Zacznę od tego, jak jest wydana! Bo to jest mistrzostwo! I dlatego, moje wewnętrzne dziecko obudziło się we mnie. Te kolory, one delikatnie kuszą i wołają, by ją otworzyć i dać się porwać. Przepiękne ilustracje, dające radość i uciechę dla oczu. Mamy do wyboru osiem gier, każda przypomni tym starszym "dzieciom" swoje dzieciństwo. A młodszych zainteresują bardzo szybko, bo jeżeli, czytasz te książki dziecku, pozna bohaterów bardzo szybko. Możemy zagrać w Piotrusia Pana, Jasia i Małgosię, Alicję w Krainie Czarów, Czarnoksiężnik z Krainy Oz, Flecista z Hameln, Pinokio i Aladyn. Możemy rozegrać partyjkę w dwie do czterech osób. Są wyjątki, gdzie łączymy się w dwie drużyny w paru grach. Nie dość, że możemy ze sobą konkurować i rywalizować. To i zagrać razem, lepsza opcja na spędzenie czasu razem. Niż oglądanie telewizji... 
     Do tego wszystkiego, potrzebujesz tylko tej książki i nic więcej. Pionki, czy kostka do gry? Wystarczy zajrzeć na ostatnią stronę, do każdej z gier są inne pionki. Każdy tematycznie określony. Gramy jedną postacią z bajek, akurat tą w której grze będziemy. Kostka do gry? Także jest na końcu książki. Musimy ją sami sobie złożyć. Wszystko wykonane z twardej tektury, która wytrzyma wiele. No dobrze, skoro już mamy pionki i kostkę, mamy uczestników, to gdzie zasady? Otóż, na każdej ze stron, znajdziemy takie. Każda jest inna, więc bez obawy że nie zgubimy tej karteczki i bez stresu. Dlaczego piszę bez stresu? Bo u mnie, za każdym razem  gubią się te instrukcje, później latam i szukam. A i tak na samym końcu, muszę szukać w internecie i drukować. Planszówka? Doskonała rozrywka na rodzinną niedzielę, albo gdy akurat nie ma pogody. Gwarantuję, że dziecka tak łatwo od niej nie da się odciągnąć. I dodatkowo, wiele radości i emocji, będzie towarzyszyć tej książce. Jedna rzecz a jak cieszy!  Do kupienia np w Bonito. 


Prześlij komentarz

10 Komentarze

 1. Ale super pomysł na książkę! Dla mnie bomba, bo można taki zestaw zabrać np. na wakacje i w deszczowe dni grać w kilka gier!

  OdpowiedzUsuń
 2. Brzmi jak niekończąca się rozrywka :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Miałam nosa, zamawiając ją do Domku pod Orzechem. Teraz czekam na przesyłkę.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bajki i gry to idealne połącznie, dzieci takimi książeczkami chętnie się bawią

  OdpowiedzUsuń
 5. WOW! Jaka nietypowa książka! Z nią nikt nie będzie się nudził:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetna książka, cieszę się, że przeczytałam Twój wpis, bo mam już pomysł na prezent dla syna i... siebie ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. I jak tu nie uśmiechać się do fantastycznego świata gier, nie nabrać ochoty na wyśmienitą zabawę, najlepiej w gronie rodzinnym. :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Taki zestaw książka z grą to coś świetnego dla każdego: i rodzica i dziecka.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ostatnio sama na powrót odkryłam urok planszówek, cały poniedziałek Wielkanocny nad jedną spędziłam. :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Ooo, cudowna książeczka! Muszę ją upolować. Prawie na Dzień Dziecka 🥰

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.