JOGA SZTUKA ŻYCIA. Spokój i równowaga na co dzień...       Joga to nie tylko zastyganie w bezruchu, jak większość ludzi uważa. Nim zagłębiłam się w książce „Joga sztuka życia”, próbowałam odnaleźć jak najwięcej o niej informacji. Ciężko było, zazwyczaj wszystkie kierowały mnie na kursy. Czy kurs jest dobry? Pewnie tak, dla która osoby wie z czym, to się je. A dla laika? Lepiej usiąść, poczytać i zobaczyć, czy na pewno chcemy wchodzić w ten świat. Bo to nie jest zajęcie na chwilę, tylko na znacznie dłużej. Jogi nie da się praktykować tydzień, a później mieć wszystko w czterech literkach. Tę sztukę cały czas się pogłębią. Początki nie są łatwe. Ba! Bardzo łatwo do niej się zniechęcić. Czy da się odnaleźć złoty środek? Wszystko zależy od nas samych...To książka, która przenosi praktykę jogi poza matę, do codziennego życia, oraz tworzy z niej powszechną filozofię. Donna Farhi, opierając się na jogasutrach Patańdżalego, prezentuje transformującą moc jogi. Czyni z niej kompletną życiową praktykę znacznie wykraczającą poza rutynowe ćwiczenie asan. Pokazuje jogę jako drogę do głębszej samoświadomości i wskazuje wszelkie pułapki i obietnice poruszania się po duchowej praktyce. Książka napisana jest w przystępny i wciągający sposób, a dzięki wieloletnim doświadczeniu autorki w pracy własnej i z uczniami jest odpowiednia zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych praktyków jogi. Poznaj wnikliwe podejście do jogi i uczyń z niej duchowe przewodnictwo w codziennym życiu. "Praktyka jogi nie kończy się wraz z zakończeniem sesji na macie, praktyka jogi w życiu codziennym pozwala z radością, wrażliwością, świadomością i jasnością przejść przez to życie (…) w sposób najpełniejszy z możliwych"
       Nie dość, że dzięki tej książce, poznamy tajniki wszelkie to i nauczymy się, jak przenieść jogę do naszego życia. Bo to nie tylko ćwiczenia na macie. To znacznie coś więcej, sama się o tym przekonałam, poczułam i wiem, że w dobrą stronę idę. Donna Farhi uświadomiła mi to i pokazała, jak funkcjonować z jogą. Bo tak się da, prócz tego, że da się ćwiczyć w domowym zaciszu to i żyć z nią. Jak? Każdy znajdzie sposób. Ale pierw trzeba zrozumieć, po co i dlaczego... Wrócić do samego początku, uświadomić sobie wiele rzeczy... Jeżeli jesteś laikiem, a nie chcesz iść na kurs, możesz sięgnąć po  książkę. Jest napisana prostym językiem, niezrozumiałe słowa? Autorka tłumaczy, co one znaczą. Znajdziemy w niej wiele przypisów. A także, wiele dobrego i bez zbędnego lania wody.
Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Wiele osób stawia na jogę w poszukiwaniu siebie i własnej równowagi, kiedyś próbowałam, ale okazało się to nie do końca dla mnie, a może za wcześnie odpuściłam?

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja do jogi raczej od strony ćwiczeń niż medytacji zawsze podchodziłam . Muszę wrócić do jej uprawiania na poważniej.

  OdpowiedzUsuń
 3. Swego czasu ćwiczyłam jogę jako normalne ćwiczenia, ale nawet one miały na mnie dobry wpływ i mnie uspokajały.

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny post! Książkę rzeczywiście polecam.
  Sama ćwiczę Jogę, i uczę Jogi i przyznaję, że ma ona dobry wpływ na fizyczną i emocjonalną sferę naszego życia. Joga nie jest aż tak skomplikowana jak się wydaje. Ja rozpoczęłam moją przygodę, która potem przerodziła się w życie z Jogą, kompletnie przypadkiem. Nie wiedziałam co to jest Joga, kiedy pierwszy raz usiadłam na macie, a było to dekadę temu... ufff. Dzisiaj kiedy już wiecej wiem, udało mi sie popełnić wpis na moim blogu, który właśnie tłumaczy jak najprościej CO TO JEST JOGA?
  Będzie to super uzupełnieniem do postu, dla wszystkich tych, którzy mają chęć dowiedzieć się czegoś więcej o jodze.
  Pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.