Ciało człowieka. Jak w prosty sposób, pokazać je dziecku?  Każde dziecko to odkrywca. Odkrywa świat w swoim tempie, ale możemy go wspomóc, podsuwając książeczki tematyczne i gry edukacyjne. Układanki? One się mi już w szafie nie mieszczą, jedną z takich ulubionych. Która namiętnie, co parę dni jest układana i odkrywana na nowo to Ciało człowieka” od Trefla. Tak wiem, Trefl wszystkim kojarzy się najczęściej z puzzlami. Chociaż, na naszym rynku jest wiele innym marek, mało docenianych. Układanka edukacyjna, dedykowana jest dzieciom od czterech lat wzwyż. Wspomaga ona logiczne myślenie, stymulację zdolności komunikacji i wzbogaca słownictwo. A także, pozwala ćwiczyć koordynację wzrokowo ruchową, trenuje pamięć i koncentrację. I co najważniejsze, budzi w dziecku kreatywność, bo bawimy się tutaj skojarzeniami.
  Ciało człowieka jest fascynujące i tego nie da się ukryć, pokazujemy przez tę układankę, dziecku jak wygląda nasze ciało wewnątrz. Mamy do wyboru chłopca lub dziewczynkę, kościec oraz narządy wewnętrzne. Pozwala ona, poznać dziecku w prosty i przystępny sposób, własne ciało w pełnym słowa tego znaczeniu. Pobudzi lekko wyobraźnię i pokaże, że mostek, to nie tylko przejście nad rzeczką. Wiele tutaj zabawnych skojarzeń, ale to dzięki nim, najłatwiej czegoś się nauczyć.
Co znajdziemy w pudełku? Instrukcję, gdzie mamy przykładowe scenariusze zabaw. Cztery plansze, każda inna i do każdej pasuje inny żeton. W instrukcji znajdziemy który pasuje do której planszy. Przed przystąpieniem do układanki, warto zapoznać się z instrukcją, albo dać ponieść się swojej wyobraźni i układać. Sama tak zrobiłam i nie żałuję. Bo gdy zajrzałam do instrukcji, niczego nowego się nie dowiedziałam. A także, zobaczyłam, że jakbym zajrzała straciła lekko czas. Dlaczego? Bo podeszłam do tego intuicyjnie.
  Układanka jest prosta jak obsługa cepa. Pozwala lepiej poznać ciało, a także doskonale przy niej się bawić. Mogą nią się bawić do czterech osób, ale nawet jeżeli sama usiądziesz z dzieckiem do niej. Gwarantuję, że wsiąkniesz w nią i nie będziesz chcieć przestać. Można na szybkość układać, bawić się w wypowiadane słowa. Albo i też, ułożyć pierw kościec i na to dziewczynkę lub chłopca, fragment pewien odsłonić i zgadywać. Jak będziesz się bawić? Jak przy tym, będzie się bawić twoje dziecko? To od ciebie zależy, ogranicza nas tylko wyobraźnia.
Prześlij komentarz

2 Komentarze

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.