Bogaty i grzeszny. Czy te dwie cechy, mogą iść w parze?
    Letnią porą, chętniej i z większą przyjemnością, sięgam po lektury bardziej kobiece. Nawet takie, które miewają elementy erotyki. Chociaż nie ukrywam, jestem wybredna i nie każdą taką książkę, da się czytać. Lubię, gdy elementy erotyczne nie dominują w książce. I dają, fajne lekkie tło. Jedną z takich książek jest „Bogaty i grzeszny". Książka, autorstwa Meghan March, która ma bardzo lekki i przyjemny styl pisania. I jestem miło zaskoczona jej stylem pisania. Poznałam dopiero niedawno, wiem, że chętnie sięgnę, po jej inne książki. Bo trochę takich, ma w swoim dorobku.

Przesiąknięta nienawiścią wspólna przeszłość od lat zatruwa życie Riscoffów i Gable’ów. Wojna między rodzinami przeszła już do legendy. Nawet mieszkańcy miasta byli zmuszeni opowiedzieć się po jednej ze stron. W takich warunkach związek kogokolwiek z Riscoffów z kimkolwiek z Gable’ów nie miał najmniejszych szans powodzenia. Kiedy więc wbrew zdrowemu rozsądkowi Lincoln Riscoff dał się oczarować idealnie pięknej Whitney Gable, na drodze do ich szczęścia stanął cały świat. W rodzinie Riscoffów wszystko, łącznie z najbardziej osobistymi sprawami, było podporządkowane pomnażaniu majątku i dbaniu o władzę.

I Whitney, i Lincoln prędko zrozumieli, że łącząca ich więź to prawdziwa miłość. Byli gotowi na przeciwstawienie się presji obu klanów. Ale w grze niespodziewanie pojawił się ten trzeci. Ricky Rango, wschodząca gwiazda rocka i bożyszcze nastolatek, mógł mieć niemal każdą kobietę, jednak za cel postawił sobie zatrzymanie przy sobie Whitney. Musiała być jego, chociaż w sercu Ricky’ego nie było wobec niej szczerych uczuć...

Ta gorąca historia to pierwsza część trylogii Bogactwo i grzech, opowiadającej o dramatycznym związku dwojga młodych ludzi. Pokochali się mimo ponad stuletniej waśni własnych rodzin — i nie widzieli świata poza sobą. Jak więc mogło dojść do tego, że rozdzielił ich inny mężczyzna? Dlaczego Whitney zdecydowała się złamać serce sobie i ukochanemu Lincolnowi? Jakie mroczne sekrety ukrywała? I czy kiedykolwiek uda jej się odkupić grzechy, których nie popełniła?

Popełnionych grzechów nie odkupisz nawet za miliard dolarów.

   Sięgnęłam po tą książkę z bardzo prostego powodu. Swoim opisem i zarysem fabuły książki, która znajduje się na tylnej stronie, przypominała mi mój ulubiony serial. Czyli Dynastię, genialną produkcję Netflixa! Jeżeli nie znasz tego serialu, gorąco polecam! W tej książce trochę inaczej, niż w serialu, bo mamy dwa rody. Które tak się kochają, że aż wiórki fruwają i iskierki nienawiści, zapalają się w dwie sekundy. Ta wojna trwa w najlepsze, nawet mieszkańcy miasteczka, muszą opowiedzieć się, za którąś ze stron. Nie ma tutaj prawa do pomyłki. I wtedy wchodzą oni. Lincoln, pochodzący z rodu Riscoffów. I Whitney, pochodząca z przeciwnej drużyny, należąca do rodu Gable'ów. Oba rody, walczą ze sobą. Pech chce albo los ich połączy. Nawet nie będą wiedzieć, kim są. Połączy ich dzika namiętność, zapomnienie i nie będą pytać się, o swoje pochodzenie. O stan majątku. Ani o to ile zarabiają. Jedynie, jedno zdjęcie wyda Lincolna. Oboje, nie będą umieć o sobie zapomnieć, nawet jeżeli minie od tamtej chwili dziesięć lat. Ta namiętność, to pożądanie, będzie nadal płynąć w ich żyłach i nie da zapomnieć. 

Jestem zakochana w tej serii! Dlaczego? Bo po pierwsze, czyta ją się bardzo dobrze i szybko! Ta historia wciąga, aż za bardzo i chce się więcej poznać. Chce się, aż dowiedzieć, jakie będzie zakończenie, które będzie mieć swoje zakończenie, an dwóch kolejnych tomach. A dodatkowo, cała książka podzielona jest na losy współczesne i na te, co wydarzyło się w przeszłości. Więc możemy poznać naszych bohaterów lepiej. Zrozumieć ich losy, a także, dlaczego tak postąpili. Sama im głośno kibicuję! I czekam na kolejny tom. Który, rozgrzeje do czerwoności i kartki papieru. I wyobraźnię!
Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Dwa Zwaśnione rody prawie jak w Romeo i Julii

  OdpowiedzUsuń
 2. Pewnie że mogą A jak jestem bardzo na tak

  OdpowiedzUsuń
 3. Faktycznie, książka do przeczytania na lato, takie właśnie mogą być :-
  Świetna recenzja...

  OdpowiedzUsuń
 4. Matko! Tyle słyszałam o Dynastii, muszę w końcu obejrzeć!

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.