Co robią uczucia? 


    Wprowadzenie dziecka w świat uczuć, nie jest tak proste, jak się wydaje. Jest to dość skomplikowane, bo uczucia, ciężko zobrazować i przypisać do danej kategorii. Dzieciom, znacznie łatwiej jest, gdy to zobaczą i same dojrzą na własne oczy. Uczucia? To przecież lęk, radość, zachwyt i wiele innych. Każde z nich jest inne. Każde towarzyszy nam codziennie i nie raz, będziemy obok nich się ocierać. Trzeba oswajać z nimi dzieci od małego. Jak to okiełznać? Ciężko, ale można wspomóc się książką „Co robią uczucia?”, autorstwa Tiny Oziewicz.    Książka, dzięki której uczucia, nawet te obce nabiorą innego wymiaru i kształtu. Czasem i nas, rodziców zaskoczą, jak zostały przedstawione. Na ogromny plus ilustracje, które są przepiękne? To zbyt mało napisane. Jest to coś pięknego, zachwycą swą lekkością nie tylko dzieci, ale także nas rodziców. I to, jak zostały zilustrowane każde z uczuć.
Dopełnieniem są krótkie zdania, dzięki którym w krótki i konkretny sposób, podsumowują uczucie dane. Pobudzają wyobraźnię i dają chwilkę zastanowienia, by stwierdzić, że trafiono w setkę.
Bo kto może niszczyć wszystko i podeptać. A także, jak pokazać dziecku kompleksy. Są to tematy ciężkie, ale które można w bardzo łatwy sposób, okiełznać.
 książką nie tylko uczy dzieci i dorosłych. Ale zmusza nas dorosłych, by zastanowić się, jak to można w prosty i przystępy sposób, okazać dziecku. Przecież to takie proste, lecz, niektóre rzeczy, wykraczają poza naszą wyobraźnię. Do tego wszystkiego, poczujemy przyjemne ciepełko w sercu. Dobra, dzieci także i będą z przyjemnością do tej książki wracać. Pobudzi i da, nowe tematy do rozmów i tego, jak mogą inaczej wyglądać oblicza, naszych uczuć. Bo nie warto zamykać się na jedno spojrzenie, starczy spojrzeć na ilustracje w tej książce. Warto być jak cierpliwość, która powoli, wspina się po drabinie, aż osiągnie swój cel.
Idealna książka w przepięknym wydaniu, która jest wisienką na torcie. A także, idealnym pomysłem na prezent dla dzieci powyżej piątego roku. Niezwykła przygoda w niezwykły sposób opowiedziana.Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. Bardzo fajny tytuł, sama jestem ciekawa tej książeczki. :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Rzeczywiście - książeczka wygląda przepięknie, a i temat ważny. O uczuciach trzeba mówić (i pisać) bez końca :-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Wydanie faktycznie wygląda przepięknie. Nie czytałam jeszcze tej dziecięcej pozycji.

  OdpowiedzUsuń
 4. Temat uczuć jest bardzo ważny. Super, że powstają książeczki poruszające go :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja jestem od pewnego czasu zakochana w tej książce. Jaka ona jest świetna, nawet dla dorosłego! Polecam każdemu!

  OdpowiedzUsuń
 6. Takie opowieści są cudownym wstępem do rozmów z dziećmi. Bardzo lubimy takie książki.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super pozycja, nie znałam jej. Fajnie, że pojawia się więcej książek o emocjach, bo to bardzo ważny temat u dzieci.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.