Książki, polecają się na prezent świąteczny... 


     Wiem! To już ten czas, gdzie zaczynamy zastanawiać się nad prezentami. Szukamy i próbujemy wbić się w gusta. Jak to wychodzi? Nie mnie oceniać, najważniejsze, że jest to z głębi serducha prezent. Sama jako książkoholik, mogę was poratować dobrą książką. Taką, która nada się na prezent. Przyznaję, nie było to łatwe zadanie, szczególnie, że w tym roku przeczytałam lekko ponad dwieście książek. Jak to się stało? Nie wiem, czytam, bo chcę i lubię. A że wychodzi, że czytam takie liczby to już inna bajka. Czytam szybko, może dlatego. 


    I spośród tych wszystkich książek, wybrałam tylko dziesięć. Dwie to będą trylogie, ale czy kupicie je całe? To od was zależy. Całość podzielona jest na trzy kategorię. Dla niej. Dla niego. I dla dziecka. Jakie to książki? Takie, które znajdziecie w każdej księgarni. Nie będziecie musieli szukać po antykwariatach, czy innych portalach.


"Z pozdrowieniami, Żyrafa" Iwasa Megumi & Jorg Muhle     Książka, która roztopi każdego serce i poruszy każdy, skrawek naszej wyobraźni. Dziecka urzeknie i nie raz będziecie do niej wracać. Nie bez powodu, stała się lekturą szkolną za granicą. Książka prosta, ale w tej prostocie tkwi diabeł. Zabawa przeciwieństwami, wyobraźnią, a także, pokazująca, że przyjaźń nie ma granic. Nawet jeżeli, nasz przyjaciel jest na innym kontynencie. Idealna książka dla dzieci, które ukończyły czwarty rok życia. Recenzja.
 "Co robią uczucia?" Tina Oziewicz & Aleksandra Zając

    Jak pokazać uczucia? Nie jest to proste i banalne zadanie. Ale z tą książką, uda się to idealnie i co najważniejsze, pokaże, że nie takie straszne one są. Bo każda z emocji jest inna. Inaczej zobrazowana. Inaczej opisana i co najważniejsze, obowiązkowo w każdym domu, powinna się ta książka znaleźć. Bo pobudzi wyobraźnię dziecka, a także da chwilę wytchnienia rodzicom. A dodatkowo, przepięknie wydana! Idealna dla dzieci powyżej drugiego roku życia. Recenzja."Smok przez płot" Marcin Mortka  


    Książki o smokach? To właśnie „Smok przez płot” i dwa pozostałe. Każdy z nich, najlepiej czytać po kolei. Gdyż opowiadają dalsze perypetie, naszego bohatera, a jest nim smok Gniewko. Który ma dar czytania, nie taki zwyczajny, jak pozostałą reszta smoków. Mamy tutaj niedobrego maga, który jest żądny tronu królewskiego. Króla, który nie ogarnia. I jego córkę, księżniczkę Izabelę, rozpieszczoną aż za bardzo. A do tego, krzykliwa i uwielbiająca rządzić. Całość tworzy przezabawne perypetie, lekko okraszone sarkazmem, dużą dawką humoru. I co najważniejsze, ich historie bawią. A także to, co nam chcą przekazać. Przepięknie wydane. Ogromna ilość ilustracji, cieszących oko i idealne książki na dobranoc. Z każdego tomu, płynie lekki morał i mała lekcja pokory. Dla kocha? Zdecydowanie dla fanów smoków. I dla dzieci powyżej czwartego roku życia.

"Córka nazisty" Max Czornyj 


    Jeżeli mam wybierać, książkę poruszającą tematykę obozową. A zarazem, będzie to literatura kobieca to nie mogło, zabraknąć na tej liście „Córka nazisty". Jest to książka, której nie da się przewidzieć. Wyprowadzi idealnie czytelnika na pustynię, by dać wielkiego kopa z zaskoczenia. Pokazuje tylko to, co siedzi w głowie autora. Niesamowita, niepowtarzalna, a dodatkowo nie jest brutalna i bardzo, ale to bardzo kobieca. Recenzja.
"Biblia waginy" Jen Gunter 

    Zazwyczaj stronimy, by podarować innym poradnik. Ale  książkę, musi i powinna mieć każda kobieta w domu. Wyczerpująca i poruszająca wszelkie problemy, a także dolegliwości intymne. Z którymi mogą, będą i borykały się kobiety. Nie bez powodu nazwało ją się biblia. Bo to jest zbiór, najważniejszych rzeczy. Bez ściemy. Bez lania wody. Prosto i na temat. Recenzja
"Siła honoru" Linda Szańska 

    Erotyk na prezent? To tylko ten! Dlaczego? Bo jest inny niż wszystkie na naszym rynku, a do tego mega lekkie piórko autorki. Urzeknie każdego! Dodatkowo książka osadzona w rodzimych realiach. Niezbyt zawiła fabuła, która jest na plus i wciąga bardzo, ale to bardzo! Gdzie po chwili, skończy się z tą lekturą. A to dopiero pierwszy tom. 

Niby nie powinno dawać się takich książek, ale jeżeli jest dobra. To dlaczego by nie? Warto spróbować. Szczególnie że relaks z książka będzie. Powiem świeżości na naszym rynku... Recenzja.
"Kłamstewka" Nina Majewska Brown 

    Codzienność. Czasem pragnienie miłości. I ten realizm, całego obrazu książki. To tylko parę rzeczy, które można w niej spotkać. Szczególnie że mamy tutaj styczność z brutalnością rzeczywistości, która dotknie autorkę. Czyta ją się dobrze, pochłania czytelnika i daje do myślenia. Czy warto, każdemu ufać? Czy lepiej brać na dystans? 

Niby fabuła oklepana, ale mająca w sobie coś. Coś, co dotknie każdego i nie da o sobie tak łatwo zapomnieć. Recenzja


"Farmaceuta z Auschwitz. Historia zwyczajnego zbrodniarza." Patricia Posner 

    Czasem aż dziwnie cicho, pozostaje o niektórych książkach. Jedną z mało docenionych i odkrytych jest właśnie ona. Porusza ciężki temat, który wiele osób pochłania i wciąga. Ale warto też, zobaczyć ją z tego względu, by zobaczyć tą brutalność, bezwstydność i brak umiaru. A także to, co działo się nie tylko za ogrodzeniem obozu, ale także w sądzie itp. Niby to książka bardziej dla niego, ale płeć piękna, także będzie nią zachwycona. Szczególnie że daje nowy obraz na niektóre elementy, obozowego planu i nie tylko... Recenzja.
"Piętno" & "Sfora" &"Cherub" Przemysław Piotrowski

    Trzy tomy. Każdy można czytać niezależnie, bo autor dozuje tyle faktów, że łatwo odnaleźć się w tym świecie. Ale warto poznać  historię dogłębnie i zobaczyć, jak to się stało. Chociaż i tak, trzeci tom jest najlepszym tomem z całego cyklu. Zdecydowanie gratka dla fanów kryminałów! Recenzje. Tom 1. Tom 2. Tom 3."Paradoks" Artur Urbanowicz 

    Coś niebanalnego? Tworzącego dziwną iluzję? A przy okazji wciągającego? To tylko Paradoks, jedna z tych książek, po której przeczytaniu, zastanawiasz się co tu się stało. A także jak to możliwe. Wyobraźnia tutaj, przekracza wszelkie możliwe normy i czujesz się jak bohater filmu... Albo i serialu, tyle że on się nie kończy. Godna polecenia. Szczególnie dla fanów fantastyki. Recenzja. 

Prześlij komentarz

14 Komentarze

 1. Anonimowy00:58

  Książkę pt. " Kłamstewka" chętnie bym przeczytała :D
  Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 2. Chciałabym przeczytać "Córka nazisty" chodzi za mną ta książka od dłuższego czasu :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Mało kiedy wybieram książkę na prezent, bo niestety mało osób z otoczenia czyta. Czasem można zachęcić ale ja uważam, że nic na siłę. Pociesza mnie fakt, ze najmłodsi w rodzinie czytają i im mogę sprezentować książki :). Piękna i wspaniałe propozycje. Gdybym sama miała wybrać coś dla siebie zainteresowałabym się kategorią "dla niego", a najbardziej ciekawi mnie Paradoks :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja też w tym roku postawiłam na książki jako prezenty, mam nadzieję, że się spodobają ;-)

  OdpowiedzUsuń
 5. To już prawie, że ostatnie chwile by zaczac zamawiać prezenty na święta

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam trylogię Przemysława Piotrowskiego i również polecam. Naprawdę świetny prezent, ale nie tylko dla mężczyzny. Kobietom też się spodoba. :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Myślę , że każda książka idealnie nada się na prezent. Tym bardziej że każdy powinien czytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Świetne pomysły na książkowe prezenty. Ja chętnie bym skorzystała z tej listy dla niego.

  OdpowiedzUsuń
 9. Znalazłam kilka tytułów dla siebie :) Muszę koniecznie tą listę podsunąć Mikołajowi :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Myślę, że książka to delikatny temat na prezent, chyba że znamy gust literacki obdarowanej osoby. Ja osobiście bym się ucieszyła z książki.

  OdpowiedzUsuń
 11. Ja z chęcią przygarnęłabym dwie książki o tematyce obozowej, mężowi chyba sprezentowałabym coś Piotrowskiego, a dzieciom Co robią uczucia.

  OdpowiedzUsuń
 12. "Smok pomidorowy" oraz "Córkę Nazisty" czytałam i również polecam. Jeśli chodzi o książki dla niego, sama przeczytalabym z wielkim zainteresowaniem "Farmaceuta z Auschwitz". Interesuję się książkami związanymi z II wojną światową oraz literaturą obozów. Będę miała ten tytuł na uwadze.

  OdpowiedzUsuń
 13. Sporo tych księżek. Ja sobie kupię książkę o waginie. 🎅

  OdpowiedzUsuń
 14. Z tego zestawienia czytałam tylko Córkę nazisty, ale kilka innych mnie też zainteresowało.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.