Elementarz ekologiczny dla dzieci

     Jak rozmawiać z dzieckiem o ekologii? Najprościej, pokazać jak samemu, dba się o środowisko. Ale nie zawsze wszystko wiemy, dlatego warto wspomagać się książkami. Jedną z takich książek, które wyczerpująco i na temat, uświadamiają młode pokolenie. Jak dbać o naszą planetę, jest książka „Elementarz ekologiczny” Patrycji Wojtkowiak Skóra. Książka, która zaciekawi dzieci, młodzież i dorosłych. Nie od dziś wiadomo, że dzieci i młodzież, bierze przykład ze starszych. Lubią naśladować nasze zachowanie, gesty czy to, co robimy na co dzień. 

Zaczynając od segregacji, która przysparza, wiele problemów dorosłych. Czasem stoimy przed dylematem, gdzie co wrzucić do jakiego kosza. A tym bardziej, że wszystkie śmieci, dzielone są na pięć frakcji. Papier, szkło, plastik i metale, zmieszane, biodegradowalne. Do każdego wrzucam co innego. W tej lekturze, mamy pokazane co gdzie wrzucać. Dzięki czemu, dzieciaki chętniej będą same uczestniczyć w segregacji śmieci.

    Prócz takich podstaw jak segregacja śmieci. Znajdziemy w elementarzu, fakty, które zasmucą i skłonią do zmiany. By bardziej zadbać o nasze środowisko. Takie jak ocieplenie klimatu, czy też to, co dzieje się na świecie, jak klimat wywraca się totalnie. Ale i także, coś, co zainteresuje rodziców. Bo ile razy, widzimy na jakimś produkcie znaczek i zastanawiamy się, co on oznacza? Wiele razy. Wszystkie znaki, jakie możemy znaleźć na opakowaniach, mamy podane jak na tacy. A także, coś o terminie ważności, dlaczego niektóre są ważne trzy miesiące, a inne zaś dwa lata. 

A także, co warto zmienić u siebie. I dlaczego, małymi kroczkami, tworzymy coś pięknego i wielkiego. Bo jeżeli zaczniemy, od siebie coś zmieniać, możemy iść dalej. I zachęcać innych do zmian. Prześlij komentarz

4 Komentarze

 1. Wydaje mi się, ze do dzieci trafiają właśnie proste książki o trudnych tematach, takie właśnie jak ta. Lepiej im się zapamiętuje wszystkie terminy i nowe pojęcia.

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem takie książeczki to świetne rozwiązanie by przekazać dzieciom ważne tematy ale w łatwy sposób :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To jest bardzo cenna lektura! Warto byłoby by każdy ją przeczytał.

  OdpowiedzUsuń
 4. Warto uczyc dzieci o ochronie srodowiska od najmlodszych lat. Ksiazki sa ku temu swietna okazja.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.