Ivar i dinozaury

 
    Jeżeli twoje dziecko uwielbia dinozaury to się zaskoczę, ale z tego się nie wyrasta. Tylko pogłębiać się będzie jeszcze bardziej. Książek z dinozaurami na naszym rynku wydawniczym jest niewiele. Dopiero, od paru miesięcy, zaczyna to się reaktywować i ujawniać, czym można nas skusić. Jedną z prostszych i bardzo przyjemnych książek, są te opowiadające historie Ivara.       Mamy do wyboru cztery książki. Każda opowiada, o czym inny. A także o każdym innym dinozaurze. „Ivar ratuje głodne triceratopsy”, „Ivar ratuje małego stegozaura”, „Ivar zaprzyjaźnia się z tyranozaurem” oraz „Ivar i zaginiony diplodok". Jeżeli tak samo, jak ja, masz problem z odróżnieniem tych dinozaurów. To gwarantuję, że po tej lekturze, ten problem minie! Nie wróci już totalnie.    Ivar to mały chłopiec, którego wyobraźnia nie ma granic. Ma w swoim pokoju, tajemnicze pudełko, w którym mieszkają dinozaury. I gdy tylko, dorośli zasypiają, on z przyjemnością przenosi się do tego świata. Ratując z opresji, swoich ulubieńców. Nie jeden raz, pokazuje ogromne serducho i pokazuje, że dobro popłaca. A także, że nie warto zamykać swojej wyobraźni.

Każdy z czterech tomów, skupia się na innym dinozaurze. I na innej historii, która zaskakuje i porywa dzieci. Podczas czytania, czy to przez rodzica, albo samych, będą siedzieć jak zaczarowani. I porwani do tej fantastycznej przygody! Pięknym uzupełnieniem są grafiki, proste i nie zbyt wymyślne. Idealne czytanki na wieczór, czy też na leniwe popołudnie. A kto wie, może za chwilę w domu, stworzycie podobne pudełko. I tak samo, zamieszkają tam dinozaury.Prześlij komentarz

5 Komentarze

 1. Moje dzieci nie zainteresowały się tak bardzo dinozaurami, ale książki wyglądają zachęcająco!

  OdpowiedzUsuń
 2. O kurcze ! Wpadłam tutaj chyba z jakimś przeznaczeniem. Łucja od dłuższego czasu wykazuje zainteresowania tematyka związana z dinozaurami. Może poproszę rodzinę aby wysłali nam na wyspy kilka egzemplarzy wspomnianych opowiadań.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo pogodnie zapowiada się ta seria. Z pasją do dinozaurów faktycznie może być trudno. Książek mało, Wystaw/programów/zabawek edukacyjnych o tematyce paleontologicznej też chyba nie wiele. Pozostają parki figur.

  OdpowiedzUsuń
 4. Mój synek jest wielkim fanem dinozaurów, więc serię o Ivarze uwielbia

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.