Co ciekawego czytać w lipcu?
    Nowości czytelniczych, mamy coraz więcej i ciężko za nimi nadążyć. By nie przegapić, trzeba śledzić dane wydawnictwa albo i strony, zajmujące się powiadamianiem o danych premierach. Lubię, gdy wiem, co piszczy w trawie. I jaka dana książka, wychodzi w danym miesiącu. Tyle że, nie zawsze są to takie książki, jakie się oczekuje. Co w tym miesiącu, ukaże się ciekawego? Parę, książek, które zaskoczą, ale i zawładną czytelniczym sercem. Jakie? Zapraszam na szybki przegląd, nowości czytelniczych.

"Miłość szuka właściciela" / Abby Jimenez

Premiera 14 lipca


Dwa lata po tragicznej śmierci narzeczonego Sloan Monroe nadal nie potrafi przywrócić swojego życia do normalności. Pewnego dnia spotyka jednak wesołego psiaka, którego oczy mówią „zabierz mnie do domu”, i od tego momentu wszystko się zmienia. Z futrzanym przyjacielem u boku jest jej łatwiej wziąć się w garść i wreszcie otrząsnąć z marazmu. Po kilku tygodniach kontaktuje się z nią właściciel, który wcześniej nie odpowiadał na wiadomości i nie odbierał telefonów. Okazuje się, że to muzyk, który wyjechał do Australii na trasę koncertową. Chciałby odzyskać swojego pupila.

Sloan polubiła Tuckera i nie ma zamiaru się z nim rozstawać. Dręczą ją jednak wyrzuty sumienia: a co jeśli Jason naprawdę kocha swojego psa? Zaczyna się wymiana SMS-ów, a potem długie rozmowy telefoniczne. Sloan czuje, że Jason nie jest jej obojętny: to naprawdę miły, przystojny i zabawny facet. Co się stanie, kiedy w końcu spotkają się twarzą w twarz? Niestety kariera muzyczna Jasona szybko się rozwija i czeka go kolejne tournée. W takich okolicznościach nie łatwo budować nowy związek. Czy Sloan przeżyje kolejną emocjonalną katastrofę?


"Skruszony gangster czyli jak się zostaje świadkiem koronnym" / Gabriela Jatkowska 

Premiera 14 lipca


Kto może zostać koronnym? W jaki sposób odbierane są wyjaśnienia, a następnie zeznania od takiej osoby? Na czym polega np. metoda przesłuchania FBI? Na jakim etapie i kto decyduje o przyznaniu statusu koronnego? Czy koronny to zawsze twardy gangster, czy silny tylko w grupie, skruszony gangster (ponoć takich nie ma), a może cwaniak ratujący za wszelką cenę swoją skórę? I wreszcie – jak wygląda życie tych, którzy dbają o jego bezpieczeństwo – policjantów. Szukając odpowiedzi na te pytania, Gabriela Jatkowska przeprowadziła dziesiątki rozmów z ludźmi z obu stron barykady: świadkami koronnymi, adwokatami, kryminologami, policjantami, sędziami, dając czytelnikowi możliwość wglądu w świat, o którego istnieniu
nie wiemy prawie nic.

 

"Słodycz zapomnienia" / Kristin Harmel

Premiera 14 lipca Opowieść o miłości i wojnie, ludzkiej tragedii i woli przetrwania

Hope ma trzydzieści sześć lat, mieszka w niewielkim miasteczku letniskowym na Cape Code, od niedawna jest rozwódką, ma dwunastoletnią córkę Annie i prowadzi rodzinną cukiernię, którą założyła jej babcia Rose. Jednak z powodu wielu nieszczęśliwych sytuacji życiowych czuje się samotna, przegrana i stara.

Pewnego wieczoru Rose, która przebywa w domu opieki, chwilowo odzyskuje pamięć i prosi wnuczkę, żeby dowiedziała się, co się stało z ich krewnymi mieszkającymi we Francji, o których nigdy wcześniej nie wspominała. Spełniając życzenie babci, pozna dramatyczne losy swojej rodziny. Życie Hope zmieni się na zawsze.
"Srebrna łyżeczka" /Magdalena Witkiewicz

Premiera 14 lipca


Historia kobiety, która przeszła w życiu wiele. Traumy z przeszłości sprawiły, że zamknęła się w sobie i skupiła na karierze. Aż nagle ktoś pokazał jej, że można żyć inaczej. Ktoś przetarł zabrudzoną szybę i pokazał zupełnie inny świat.

Pewnego dnia Lidia dostaje list od tajemniczej kobiety, która przedstawia się jako przyjaciółka rodziny. Chce jej przekazać w spadku mieszkanie. Niczego więcej nie wyjaśnia.
Kim jest ta kobieta?
Dlaczego tak jej na tym zależy?

Nawiązuje się między nimi przyjaźń. Starsza kobieta uczy ją wrażliwości i wiary w lepsze jutro. Nadal jednak nie wyjaśnia, skąd są srebrne łyżeczki i dlaczego mają być właśnie jej. Po jej odejściu Lidia chce dowiedzieć się prawdy. W końcu odkrywa tajemnicę, która wywraca jej życie do góry nogami.
Tajemnicę, dzięki której odnajduje spokój i szczęście.

Życie jest pełne niespodzianek i zwrotów akcji.
Gdy wydaje nam się, że już nic dobrego nas nie spotka, nagle dzieje się coś niezwykłego. Spotykamy kogoś, kto pokazuje nam, że można żyć inaczej. Musimy tylko w to uwierzyć.

 
"Coraz ciemniej w Wartheland"/ Piotr Bojarski 

Premiera 14 lipca ZŁO, KTÓREMU TRZEBA SIĘ PRZECIWSTAWIĆ LOS, KTÓREGO NIE MOŻNA UNIKNĄĆ
Gdy w 1939 roku Niemcy wcielają Poznań do Trzeciej Rzeszy, Wilhelmine Günther ze spokojem obserwuje wprowadzanie nowego ładu. Oczy otwiera jej dopiero narzeczony – Polak. Antoni wie, że nowy namiestnik Rzeszy Arthur Greiser zamierza rządzić Krajem Warty żelazną pięścią. Niepokorni schodzą do podziemia i postanawiają walczyć. Franciszek Witaszek, uznany lekarz, ponad przysięgą Hipokratesa postawi przysięgę żołnierską – od tego momentu będzie nie tylko ratować życia, ale także je odbierać. Posen staje się świadkiem bezpardonowej walki o ludzkie życie, w której jedna strona chce je wydrzeć, a druga – ocalić. Kto zatriumfuje? Jak wydarzenia w życiu Wilhelmine pokierują jej wyborami? Jak wiedza medyczna pomoże Franciszkowi w walce z wrogiem? I po jakie metody sięgnie Greiser, by raz na zawsze przywrócić Wartheland „prawowitym właścicielom“? Historia oparta na prawdziwych wydarzeniach ukazuje ludzi, którzy wykorzystali swoją tożsamość do walki z okupantem. Nie bali się porzucić swoich korzeni i przekonań, gdy los się o nich upomniał. HISTORIA, W KTÓREJ FINAŁ TRUDNO UWIERZYĆ

"13 dni, które zmieniły Polskę"/ Kazimierz Kunicki & Tomasz Ławecki 

Premiera 14 lipca Trzynaście dni dzielących zamach na życie Hitlera od wybuchu powstania warszawskiego. Trzynaście dni, w trakcie których historia mogła obrać inny kierunek, a jednak wściekłość zranionej wielkości wzmogła tylko determinację żądnego krwi dyktatora. A gdyby zamachu nie było, czy powstanie warszawskie miałoby szansę na zwycięstwo? I czy w głowie Hitlera dopiero po zamachu zrodził się pomysł bezwzględnego i całkowitego unicestwienia polskiej stolicy?

Nie da się tego ocenić w prosty sposób. Jednak udany zamach na przywódcę III Rzeszy zapewne zmieniłby wiele. Nieudany też miał światowe reperkusje. Stał się jeżeli nie detonatorem, to co najmniej katalizatorem wielu zdarzeń istotnych dla świata i Polaków.


 


Prześlij komentarz

7 Komentarze

 1. chyba nic z tego nie jest w moim guście, ale w poprzednich miesiącach wydano tyle dobroci, że na bark książek nie można narzekać.

  OdpowiedzUsuń
 2. Wow. Ileż tych nowości. Przyznaję, że ja tak aż nie śledzę. Zatem jestem wdzięczna za takie posty, które mnie inspirują. Z powyżej przedstawionych książek chciałabym większość przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 3. Dziekuje za ciekawe recenzje, kazdy znajdzie w nich cos dla siebie. W sam raz na lato. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Znalazłam tu propozycje dla mnie. U mnie lipiec zapowiada się w bardzo ciekawe książki.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tym razem nic w moim guście.

  OdpowiedzUsuń
 6. Nic jakoś nie zwróciło mojego oka, ale na pewno coś innego wypatrzę, pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 7. Lipiec już minął, nawet mam jedną, ale nadal męczę :P Za to już czuję jesień :P

  OdpowiedzUsuń

Chcesz skomentować? Super! Chcesz wkleić link? Zastanów się dwa razy, czy sama to też lubisz u siebie? SPAM nie jest mile widziany.